darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2021-09-22

Czy warto stosować roller do twarzy, jakie daje efekty i jak go używać?

Czy warto stosować roller do twarzy, jakie daje efekty i jak go używać?

Piękna skóra nie musi być wynikiem używania samych kosmetyków. Kluczem do sukcesu jest jej regularne masowanie. Nie każdy jednak będzie mieć czas i chęci na zgłębianie technik masażu. Dlatego właśnie powstał o wiele prostszy sposób, jak połączyć efekty masażu z prostotą i szybkością wykonywania. A potrzebna nam będzie do tego tylko jedna rzecz, co to takiego?

Masaż rollerem do twarzy

Roller do twarzy może się pochwalić niezwykłą popularnością, która jest jak najbardziej zasłużona! Tak niepozorne narzędzie potrafi zdziałać cuda na twarzy, jedocześnie nie wymagając aż tak dużej ilości poświęconego czasu i energii. Produkty do masażu dzielą się na trzy główne rodzaje, które poznasz w dalszej części artykułu. Dodatkowo przedstawimy ci, jak używać rollera do twarzy. A teraz zajmijmy się korzyściami, jakie przynosi stosowanie go!

Korzyści

Rollery wykonane z kamienia zawsze utrzymują niską temperaturę, dzięki czemu podczas ich używania zimno redukuje opuchlizny na twarzy oraz zmniejsza podrażnienia. Zimny masaż twarzy o poranku, szczególnie połączeniu w odpowiednimi kosmetykami do pielęgnacji twarzy, może skutecznie nas pobudzić i dodać energii. Sam proces masowania sprawia, że we wnętrzu skóry zachodzi szereg zmian. Krążenie limfy zostaje pobudzone, a skóra staje się dotleniona. Na zewnątrz również zobaczymy efekty masażu – zmarszczki stopniowo zaczną się wygładzać, koloryt skóry ulegnie wyrównaniu, a cera stanie się promienna i elastyczna. Przy dłuższym korzystaniu z masażu rollerem oraz regularności możemy nawet spostrzec poprawę w rysach twarzy. Stosowanie rollera po nałożonej pielęgnacji poprawia jej wchłanialność, przez co prędzej zobaczysz efekty stosowania danych produktów.

Rodzaje

Na rynku możemy spotkać trzy główne rodzaje narzędzi do masażu twarzy. Pierwsze dwa wyglądają bardzo podobnie, posiadają również podobne właściwości. Jest to roller jadeitowy oraz roller z różowego kwarcu. Na pierwszy rzut oka różnią się tylko kolorem – jadeit jest zielony, a kwarc różowy. Dopiero w szczegółach i charakterystyce kamienia możemy dostrzec różnice. Kwarc będzie lepiej utrzymywał niską temperaturę od jadeitu. Cecha ta może być dla ciebie na plus bądź na minus w zależności od wrażliwości twojej skóry. Jadeitowy roller do twarzy posiada dodatkowe właściwości oczyszczające i domykające pory. Trzeci rodzaj masażera twarzy to kamień gua sha. To płaska płytka stworzona z kamienia o charakterystycznym kształcie, wspomagającym masaż.

Technika

Zasada masażu wałeczkiem jest dość prosta – należy kierować ruchy od środka na zewnątrz twarzy. W danym miejscu masujemy po kilka sekund. Dla przyjemniejszego odczucia masażu możemy nałożyć wcześniej ulubiony olej do twarzy. Zyskamy dzięki temu dodatkowe właściwości masażu. Masaż rollerem najlepiej rozpocząć od włożenia go na kilka minut do lodówki. Ważne, aby nie był to zamrażalnik, ponieważ zbyt niska temperatura masażera doprowadzi do popękania naczynek w skórze. Kilka minut trzymania w lodówce w zupełności wystarczy do przeprowadzenia jednorazowego masażu twarzy. Zanim zaczniesz rolowanie, nałóż kilka kropel oleju na ręce, pocieraj je do ogrzania, a następnie nałóż równomiernie produkt na całą powierzchnię twarzy. Możemy zacząć masaż! W rolowaniu twarzy przyjmujemy zasadę powtórzenia każdego ruchu około pięć razy – sama wyczujesz, które z miejsc będzie potrzebowało większej ilości przesunięć. Być może w którejś partii twarzy wyczujesz napięcie bądź zauważysz opuchliznę, wtedy warto wykonać kilka ruchów więcej. Siłę nacisku powinnaś dostosować do wrażliwości swojej skóry. Jej zaczerwienienie po masażu jest normalną sprawą, jednak bądź ostrożna czy nie używasz zbyt dużej siły.

Poniżej prześledzimy kierunek ruchu w każdej partii twarzy. Kolejność wykonywania możesz dostosować samodzielnie, jednak pamiętaj, aby kierunek ruchu był taki sam! Rozpocznijmy masaż!

Od czego rozpocząć masaż twarzy?

O poranku okolica oczu jest szczególnie nabrzmiała, opuchnięta, a niekiedy zasiniona. Aby pozbyć się tych reakcji wykonaj ruchy: poruszaj rollerem od wewnętrznego kącika oka, sunąc po górnej powiece w stronę skroni. Następnie dokończ ruch masując od skroni z powrotem do kącika. Masaż okolicy oka ma wyglądać tak, jakby zataczał koła. Teraz przejdźmy do obszaru pod oczami, w którym najbardziej widać opuchlizny. Poruszamy rollerem od boku nosa na zewnątrz, kończąc ruch mniej więcej na wysokości zakończenia oka. Obszar ten najłatwiej wyznaczyć poruszając się po linii, jaka tworzy się w worku pod okiem. Masaż oczu zakończony, możemy przenieść się do obszaru policzków. Jego rolowanie odbywa się w dwóch etapach. Najpierw masujemy środek policzka, poruszając się od płatków nosa w stronę skroni. Drugi etap to masowanie obszaru od połowy ust w stronę górnej krawędzi ucha. Przejdziemy teraz do dolnej partii twarzy. Masaż ust wykonujemy poruszając się dookoła warg. Zaczynamy od połowy dolnej krawędzi, kierując się półokręgiem w stronę połowy łuku kupidyna. Następny krok to rolowanie od środka brody aż do granicy kończącej ucho. Powróćmy do górnej partii twarzy, rozmasuj łuk brwiowy, kierując się od wewnętrznej krawędzi brwi do boku czoła. Jeżeli posiadasz wyższe czoło, powtórz ten ruch nieco wyżej, dzięki czemu całe czoło zostanie wymasowane. Teraz przejdź do środka i kieruj roller od miejsca styku brwi aż do krawędzi włosów, utrzymując pionową linię. Ostatni z ruchów, który możesz wykonać to masaż szyi. Kieruj się rollerem antygrawitacyjne, czyli od dołu do góry.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-25
Wszystko zgodne z ofera
2024-07-20
Wszystko super.Dostałam nawet prezencik od firmy,za co bardzo dziękuję
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel