darmowa dostawa od 200,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni

Peelingi do stóp

( ilość produktów: 21 )

Codzienne nawilżenie skóry stóp jest niezwykle ważne, jednak nie będzie ono tak skuteczne oraz nie przyniesie zadowalających i długotrwała długotrwałych efektów, jeżeli naskórek nie będzie regularnie złuszczany. Najłatwiejszym sposobem na zachowanie miękkiego i gładkiego naskórka jest stosowanie peelingów. 

Peeling do stóp to produkt z dopasowaną grubością ziaren oraz intensywnością złuszczania, dzięki któremu skóra stóp zostaje dostatecznie oczyszczona z martwego naskórka złuszczona i zmiękczona w miejscu zrogowaceń.

Rodzaje peelingów do stóp

Jednym z najczęściej spotykanych peelingów jest ten gruboziarnisty, czyli bazujący na dużej zawartości ziaren, które mechanicznie złuszczają skórę. Jednak to nie jedyny rodzaj tego typu produktu. Inna wersja, czyli peeling enzymatyczny do stóp, to produkt, który dzięki zawartości enzymów usuwa martwe komórki naskórka bez pocierania ich drobinkami. Jest to dobre rozwiązanie dla osób z delikatną skórą. Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest peeling kwasowy do stóp. Zawartość kwasów sprawia, że nawet silnie zrogowaciała i szorstka skóra zostaje odnowiona.

Peeling do stóp, czyli piękne i gładkie stopy – bogaty wybór kosmetyków!

Piękne i gładkie stopy to przede wszystkim zdrowe stopy, o które należy odpowiednio dbać. Ogólnie stopy i dłonie to szczególnie wymagające obszary, które potrzebują regularnej troski. Każdego dnia są bowiem narażone na szereg czynników przyczyniających się do jej rogowacenia, powstawania odcisków czy wysuszania – zwłaszcza stopy, które muszą znieść wielogodzinne chodzenie w butach, skarpetach czy rajstopach. Istnieją jednak skuteczne sposoby umożliwiające kompleksową regenerację stóp. W naszym sklepie znajdziesz szeroki zakres wysokiej jakości produktów dedykowanych do wielowymiarowej pielęgnacji stóp. Są to nie tylko peelingi do stóp, ale także maski i skarpetki złuszczające do stóp, skarpetki nawilżające, plastry kosmetyczne zmiękczające, kremy nawilżające do stóp oraz kompleksowe kuracje dogłębnie regenerujące skórę stóp. 

Zalety peelingu do stóp

Niezaprzeczalnie peeling do stóp oraz wykonany z jego udziałem masaż to jedna z najbardziej podstawowych form pielęgnacji stóp. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się nie tylko usunięcie martwego naskórka, co pozwala uniknąć jego zrogowacenia i powstawania odcisków czy pęknięć na piętach, peeling do stóp wpływa również bardzo pozytywnie na poprawę krążenia krwi. Przy czym taki masaż stóp z peelingiem potrafi zrelaksować całe ciało, działając odprężająco i kojąco.Co do częstotliwości samych zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem peelingu do stóp, to w tym przypadku należy dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Jeśli dopiero staramy się przywrócić prawidłowy stan stopom, walcząc ze stwardniałą i zrogowaciałą skórą, można masować stopy częściej. W przypadku standardowej pielęgnacji peeling stóp zaleca się przeprowadzać średnio 1-3 razy w tygodniu. Oczywiście częstotliwość peelingów związana jest z jego rodzajem oraz intensywnością jego działania. Silnie złuszczające peelingi należy robić rzadziej niż te o mniejszej aktywności swojego działania.

Rodzaje peelingów do stóp

W ofercie naszego sklepu znajdują się różne rodzaje peelingów do stóp, zarówno te, które wymagają wmasowania, jak i aktywne peelingi, które po nałożeniu i odczekaniu kilku chwil, należy spłukać wodą. Znajdziesz wśród nich peelingi do stóp cukrowe czy peelingi z naturalnym pumeksem, a także wielozadaniowe peelingi zmiękczające, wygładzające i złuszczające. Przy czym należy zawsze pamiętać o tym, aby po każdym peelingu do stóp zastosować ich odpowiednie nawilżenie.

Złuszczające skarpety do stóp dla mężczyzn i kobiet

Jedną z wygodnych form peelingu i nawilżenia stóp są zmiękczające skarpety do stóp dla mężczyzn i dla kobiet. Oferujemy szeroki wybór tego typu produktów o zróżnicowanym zakresie działania. Mogą to być skarpety do stóp nawilżające oraz skarpety do stóp złuszczające i regenerujące naskórek. Skarpetki złuszczające do stóp czy skarpetki nawilżające do stóp zakłada się na określony przez producenta czas. Obok skarpetek dostępne są również produkty do bardziej sprecyzowanego działania, takie jak złuszczające maski czy specjalne plastry zmiękczające na pięty.

Zmiękczające płyny do stóp

Do kompleksowej pielęgnacji stóp można również stosować szereg innych kosmetyków o działaniu zmiękczającym, regenerującym i ochronnym. Do tego typu produktów zaliczyć można płyn zmiękczający do stóp Aarkada TT SEPT, który służy do szybkiego i wygodnego oczyszczania i zmiękczania skóry stopy. Jest to preparat, który chroni również paznokcie stóp, działając w bardzo szerokim spektrum.

Jak przeprowadzać peeling stóp?

Zazwyczaj na każdym kosmetyku do pielęgnacji stóp znajduje się informacja o sposobie jego użycia. Ogólnie jednak peeling stóp, który można przeprowadzić również z domowych produktów, takich jak cukier czy kawa, należy zrobić z uwzględnieniem kilku etapów, takich jak:wcześniejsze namoczenie stópwstępne usunięcie martwego naskórka za pomocą szczotki lub pumeksunałożenie peelingu do stóp i przeprowadzenie delikatnego masażupozostawienie peelingu na stopach przez około 10-15 minut (patrz na zalecenia producenta)zmycie peelingu wodą i osuszenie stóp oraz ich nawilżeniePrzy czym zawsze najpierw należy sprawdzić sposób użycia peelingu, który z pewnością został umieszczony na opakowaniu danego kosmetyku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3628 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Zamówienie bardzo szybko i sprawnie zrealizowane
2024-05-17
Zamówienie zrealizowano ekspresowo towar taki jak zamawiałam . Polecam.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel