darmowa dostawa od 200,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2019-07-09

Dezodorant czy antyperspirant?

Dezodorant czy antyperspirant?

Antyperspirant czy dezodorant

Wysokie temperatury, stresujące sytuacje, a także pośpiech powodują, że temperatura naszego ciała wzrasta, a co za tym idzie – zaczynamy się pocić. Tak naprawdę pot jest reakcją obronną naszego organizmu – wraz ze wzrostem temperatury pocimy się w celu ochłodzenia ciała. Reakcja jest nam wszystkim znana, natomiast nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad jej negatywnymi skutkami. Schody pojawiają się w momencie, kiedy pocimy się nadmiernie lub towarzyszy temu mało atrakcyjny zapach. Dlaczego tak jest? Przyjrzyjmy się bliżej składowi potu.

Znaczną część potu, a dokładnie 99%, stanowi woda. Pozostały 1% to mieszanka mocznika, kwasu mlekowego, węglowodanów, tłuszczów oraz związków mineralnych. W momencie namnażania się bakterii w okolicach najbardziej podatnych na pocenie się dochodzi do rozkładu składników tłuszczowych, co w efekcie daje nieprzyjemny zapach.

Jak zatem walczyć z poceniem się? Można na dwa sposoby: kamuflując powstały zapach lub blokując kanały potowe.

ANTYPERSPIRANT blokuje działanie gruczołów potowych dzięki obecności soli glinu. Trzeba wspomnieć że stosowanie tego typu produktów w pewien sposób ingeruje w gospodarkę wodną naszego organizmu. Może się zdarzyć, że po odstawieniu antyperspirantów problem pocenia nasili się.

Popularne antyperspiranty dla mężczyzn:

Nivea Dezodorant Antyperspirant męski Garnier Men Antyperspirant Rexona Motion Sense Men Antyperspirant sztyft


Popularne antyperspiranty dla kobiet:

Dove antyperspirant w kulce damski Nivea Antyperspirant spray damski Rexona Woman Antyperspirant w sztyfcie


DEZODORANTY bazujące na alkoholu oraz substancjach zapachowych w pewnym stopniu zapobiegają namnażaniu się bakterii przyczyniających się do rozkładu tłuszczów (powstanie nieprzyjemnego zapachu), natomiast w drugiej kolejności nadają naszej skórze zapach.

Co zatem wybrać?

Stosowanie zarówno jednego typu produktu jak i drugiego ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Produkt należy wybrać w zależności od tego, jak duży jest problem. Pamiętajmy jednak, że nasze zdrowie jest najważniejsze! Dlatego powinniśmy unikać modnych ostatnio suplementów diety blokujących wydzielanie potu na całej powierzchni ciała.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3628 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Szybko, sprawnie, profesjonalnie.
2024-05-17
Szybko, sprawnie polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel