darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2021-09-22

Jak przedłużyć paznokcie w domu?

Jak przedłużyć paznokcie w domu?

Zapuszczanie paznokci to trudna i dość mozolna praca. Zanim osiągniemy wymarzoną długość przynajmniej jeden paznokieć pęka na krawędzi. Niestety może to prowadzić tylko do nieprzyjemnego końca, jakim jest złamany paznokieć bądź potrzeba obcięcia go. Nawet najlepsze odżywki nie uchronią nas przed przypadkowym uszkodzeniem paznokcia.  Jednak możemy trochę pomóc naturze i samodzielnie zadbać o ich odpowiednią długość.

Jak przedłużyć paznokcie? Metody

Jedną z bardziej znanych metod jest tradycyjne przedłużanie paznokci tipsami. Tipsy, czyli gotowe płytki, nakładamy za pomocą kleju na płytkę paznokcia. Jeżeli stwierdzimy, że są za długie bądź wolimy inny kształt, wystarczy je spiłować. W naszym sklepie znajdziesz np. tipsy od Top Choice z frenchem. Tipsy to najszybsza metoda na stylizację paznokci, jednak, jeżeli wybierzemy za słaby klej, może okazać się krótkotrwała. Okażą się niezawodne, jeżeli na szybko chcesz poprawić wygląd swoich paznokci, ponieważ nie musisz długo czekać aż klej zastygnie.

Druga, popularna obecnie metoda to przedłużanie paznokci żelem. Możemy korzystać z tej techniki w domu, nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Do jej wykonania potrzebujemy żelu oraz światła UV do utwardzenia go. Żel pozwala na dużą dowolność w modelowaniu kształtu paznokcia. Jest również dobrym rozwiązaniem, jeżeli posiadasz cienkie i łamliwe paznokcie. Nałożenie żelu na naturalną płytkę paznokcia, bez przedłużania, wzmocni ją przed złamaniami. Żele do przedłużania paznokci są bezzapachowe. Jeżeli zastanawiasz się, jaki produkt wybrać na początek, polecamy żel do przedłużania paznokci od IBD. Może być on stosowany na naturalną płytkę paznokcia oraz na podkład.

Manicure żelowy rozpoczynamy od zdezynfekowania rąk, odsunięcia skórek przy paznokciach oraz zmatowienia i spiłowania płytki. Tak przygotowane paznokcie należy odtłuścić, a następnie można na nie nałożyć pierwszą warstwę żelu bazowego, który utwardzamy w lampie. W tym momencie rozpoczynamy przedłużanie. Należy przykleić szablon na paznokieć i sprawdzić, czy dokładnie przylega do płytki. Następnie nakładamy żel na powierzchnię naturalnej płytki, wyjeżdżając na szablon do momentu, w którym osiągniemy pożądaną długość. Całość utwardź w lampie. Krok kolejny to nałożenie na powstałą płytkę żelu budującego i ponowne utwardzenie. Przyszła pora na nadanie wymarzonego kształtu paznokciom oraz uformowanie odpowiedniej wypukłości, imitującej naturalną płytkę. Następnie pozostało pomalować paznokcie kolorem bądź stworzyć na nich wzorki.

Kolejna z metod to przedłużanie paznokci akrylem. Technika ta wymaga większej wprawy, dlatego nie polecamy jej początkującym. Akryl nałożony na paznokieć twardnieje szybciej niż żel. Dodatkowo paznokcie akrylowe posiadają tendencję do wysuszania, przez co potrzebne jest ich codzienne nawilżanie. Manicure akrylowy jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia oraz na przebarwienia. Warto zaznaczyć, że akryl posiada mocny, nieprzyjemny zapach.

Początek manicure akrylowego wygląda tak samo, jak przy żelu – dezynfekcja, spiłowanie, zmatowienie, odsunięcie skórek oraz warstwa primera. Teraz przyszedł czas na tipsy. Ważne, aby wybrać szablon, który będzie miał identyczną szerokość, jak naturalny paznokieć. Sztuczny paznokieć przyklejamy w połowie naturalnej płytki. Następnie obcinamy do pożądanej długości i piłujemy odcięcie tipsa tak by naturalnie przechodził. Na koniec należy zmatowić całą powierzchnię. Nałóż na naturalną część paznokcia primer. Przyszedł czas na akryl! Umieść go w osobnej miseczce, a w drugim pojemniczku nalej liquid. Przygotuj wcześniej potrzebne narzędzia. Teraz zanurz pędzelek w liquidzie i następnie w proszku akrylowym. Na końcówce pędzla powstanie kuleczka, którą nakładasz na paznokieć i gładzisz pędzelkiem aż do osiągniecia równej powierzchni. Powtórz zabieg kilka razy. Ostatni krok to spiłowanie powierzchni i nałożenie wybranego koloru.

Ostatnia z metod to wykonywanie przedłużenia paznokci akrylożelem, czyli po prostu połączeniem żelu i akrylu. W produkcie tym można stosować przedłużenie na naturalnej płytce paznokcia oraz na szablonach. Metoda polega na nałożeniu formuły na foremkę paznokcia i dociśnięcie jej do palca, a następnie utrwalenie. Po zdjęciu foremki pozostaje stworzyć pilnikiem kształt paznokcia. Akrylożel nie posiada drażniącego zapachu. Foremki do akrylożelu możesz dostać w naszym sklepie, przykładowo formy od Neess w zestawie aż 100 sztuk.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3759 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Super
2024-07-12
oK!
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel