Jakie efekty przynosi olejowanie twarzy?
Olejowanie twarzy to ostatni z etapów rutyny pielęgnacyjnej. Wykonuje się go na końcu, ponieważ kolejność stosowania kosmetyków powinna iść według zasady od najlżejszej formuły do najcięższej. Oleje swoimi właściwościami pokonują nawet najgęstsze kremy. Efekty, jakie przynosi olejowanie twarzy są powiązane przede wszystkim z tym, jaki olej bądź mieszankę olei wybierzemy. A ten wybór zależy już od indywidualnych potrzeb danej skóry.
Podstawy olejowania twarzy
Oleje do twarzy, mimo posiadania najróżniejszych właściwości, wykazują kilka cech wspólnych. Przede wszystkim łączy je zdolność do utrzymywania wilgoci w naskórku, co prowadzi do polepszenia nawilżenia cery. Z kolei odpowiednie nawilżenie pociąga za sobą inne skutki, jak np. wygładzenie skóry, wyrównanie koloru, utrzymanie odżywienia. Tak wypielęgnowana skóra lepiej radzi sobie z występowaniem zaskórników, właściwie je niwelując. Gdyby tego było mało, dzięki tak niewymagającemu nawykowi, jakim jest olejowanie, możemy wyraźnie polepszyć stan rzęs i brwi. Częstotliwość wykonywania zabiegu powinnaś dostosować do swojej skóry. Przy cerze suchej możesz go wykonywać nawet codziennie. Przy cerze normalnej w momentach, gdy jest przesuszona bądź potrzebuje regeneracji. Natomiast przy cerze tłustej i trądzikowej w zależności, jaki olej wybierzesz oraz jakie obecnie będzie miała twoja skóra potrzeby.
Olejek do twarzy – przykłady
Aby pomóc ci w pierwszych krokach stawianych w świecie olejowania twarzy, przedstawimy poniżej cztery olejki warte uwagi. Być może któryś z nich będzie dla ciebie idealny!
Olej rycynowy na twarz to bardzo pomocny środek na problemy ze skórą np. trądzikową, podrażnioną, zrogowaciałą. Wspomaga gojenie ran, łagodzi je oraz zapobiega infekcjom. Substancja ta zawiera przeciwutleniacze, które hamują działanie wolnych rodników, przyczyniających się do występowania procesów starzenia naskórka. Posiada również właściwości antybakteryjne, nawilżające oraz ochronne przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Polecamy olej rycynowy od marki Nature Queen, który możesz stosować na skórę twarzy, ciała, paznokcie, brwi, rzęsy i włosy. Warto do pielęgnacji włosów włączyć olej rycynowy, ponieważ posiada silne działanie nawilżające. Dzięki niemu stają się one elastyczniejsze, mniej podatne na łamanie i wzmocnione. Olejek rycynowy nadaje się również do olejowania skóry głowy. Wykazuje właściwości wzmacniające cebulki włosów, wpływa na zmniejszenie wypadania, a także pomaga przy łupieżu. W przypadku pielęgnacji paznokci, olej rycynowy wzmacnia je, zmniejsza ryzyko rozdwajania się i łamania.
Łagodny olejek migdałowy do twarzy sprawdzi się przy pielęgnacji skóry wrażliwej. Olej ten jest bogaty w witaminy PP, A, D, C oraz kompleks witamin z grupy B. Cera stanie się zregenerowana, a jej prawidłowa kondycja bez stanów zapalnych przywrócona. Olej wpływa również na poprawę elastyczności i jędrności, posiada działanie przeciwzmarszczkowe. Skóra oprócz nawilżenia zyska również naturalny blask oraz wyrównany koloryt. Olej ze słodkich migdałów sprawdzi się do przywrócenia włosom gładkości, nawilżenia i zdrowego stanu. Polecamy ciekawą formę wykorzystania oleju migdałowego w formie olejku migdałowo-lawendowego do masażu od marki Fresh Juice. Kompozycja ta ma wpływ na zrelaksowanie, uspokojenie, a także dodanie skórze blasku. Będzie ona nawilżona, elastyczna i jędrna.
Olejek arganowy działa odżywiająco, łagodząco i uelastyczniająco na skórę. Posiada dużą zawartość witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Substancje te wpływają na zmniejszenie problemu suchej i podrażnionej skóry. Olej ten jest nazywany niekiedy „eliksirem młodości”, ponieważ posiada właściwości przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe. Wpływa na regenerację skóry oraz łagodzenie stanów zapalnych np. trądziku. Dodatkowo zastosowany olej arganowy na twarz może wyraźnie poprawić jej stan, dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Wspomaga odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry. Możesz go stosować do twarzy, ale również skóry całego ciała, włosów i paznokci. Staną się one, dzięki olejkowi mocniejsze. Polecamy olej arganowy od marki Nature Queen. Jest on dostosowany do łączenia w innymi produktami np. maseczkami lub balsamami.
Nałożony olej makadamia na twarz przyniesie jej ogrom korzyści! Może być stosowany przez posiadaczy każdego typu cery, nawet tej najbardziej problematycznej, ponieważ nie zatyka porów ani nie pozostawia tłustej warstwy na powierzchni skóry. Jego dwie główne właściwości to działanie antyoksydacyjne oraz regenerujące. Połączenie to oznacza dla skóry wpływ olejku na spowolnienie procesów starzenia – jej uelastycznienie i ujędrnienie. Olej makadamia pomaga w likwidacji oraz złagodzeniu podrażnień, a także drobnych ran. Wypróbuj olej makadamia od marki Nacomi. Możesz go stosować na skórę całego ciała, szczególnie miejsca potrzebujące ujędrnienia np. cellulitu, rozstępów. Pomoże również w ukojeniu skóry, która była wystawiona na działanie promieni słonecznych.