darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2021-10-25

Kwas pirogronowy – efekty, właściwości, zastosowanie.

Kwas pirogronowy – efekty, właściwości, zastosowanie.

Kwas pirogronowy znajdziecie w składach kosmetyków pod dziwnie brzmiącą nazwą alfa-ketonokwas. Jest on jednym z kwasów owocowych, z którym naturalnie spotkacie się na przykład w jabłkach bądź occie. Dzięki temu, że naprawdę szybko przedostaje się do cery i momentalnie w nią wnika, możliwe jest uzyskanie dzięki niemu spektakularnych efektów na skórze w stosunkowo niedługim okresie czasu, oczywiście w zależności od zastosowanego stężenia. Kwas pirogronowy posiada szereg zbawiennych dla naszej cery właściwości. Działa on przede wszystkim sebostatycznie, ale także dermostatycznie oraz antymikrobomowo.

Skąd popularność kwasu pirogronowego?

W branży kosmetycznej kwas pirogronowy cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista! Jego efektywność pomaga w leczeniu skór wysoce problematycznych. Dzięki terapii kwasem pirogronowym wiele osób jest w stanie osiągnąć upragnione efekty i cieszyć się piękną, zdrową, wolną od niedoskonałości cerą. Stosowanie tego typu kwasu jest w pełni bezpieczne. Stosując się do określonych zasad, nie musicie obawiać się o podrażnienia lub przesuszenia. Wręcz przeciwnie! Kwas pirogronowy przywraca odpowiedni poziom nawilżenia.  

Dla kogo jest kwas pirogronowy?

Kwas pirogronowy jest składnikiem stosunkowo agresywnym, mimo że bezpiecznym. Nie poleca się stosować go u osób z cerą bardzo wrażliwą, delikatną, podatną na podrażnienia. Jest to z kolei dobry wybór dla wszystkich, którzy borykają się z:

  • nadmiernym rogowaceniem naskórka,
  • bliznami potrądzikowymi,
  • przebarwieniami posłonecznymi,
  • trądzikiem i wągrami,
  • drobnymi zmarszczkami,
  • łojotokiem skóry,  

Kwas pirogronowy w domu: polecane kosmetyki z kwasem pirogronowym

  1. Peeling kwasowy antytrądzikowy BANDI ME ANTI ACNE, czyli zamknięty w 30 ml buteleczce z pipetą preparat, stanowiący kompozycję trzech kwasów: pirogronowego, migdałowego oraz salicylowego. Jego zadaniem jest matowienie skóry oraz jej intensywne złuszczanie. Ogranicza tworzenie się niedoskonałości i zaskórników, ale także pomaga w walce z tymi już znajdującymi się na twarzy. Idealne rozwiązanie dla wszystkich borykających się z nierównomiernym kolorytem cery, bliznami oraz przebarwieniami.
  2. Rewitalizujący i złuszczający krem do twarzy od BANDI Pro Care. Krem ma przeciwdziałać tworzeniu się przebarwień, zmian trądzikowych oraz starzeniu. Rozjaśnia cerę i sprawia, że ewentualne plamy stają się mniej widoczne. Dodatkowymi atutami kremu z kwasem pirogronowym marki BANDI są jego właściwości nawilżające i oczyszczające. Zaleca się stosowanie go na noc.  

Kwas pirogronowy w gabinecie

Kwas pirogronowy składa się z cząsteczek mniejszych niż kwas mlekowy. Dzięki temu penetruje on ludzką skórę zdecydowanie głębiej, szybciej i mocniej. Szczególna uważność podczas jego aplikacji jest niezwykle wskazana (zwłaszcza, gdy nakładamy go w stężeniu 50% i więcej). Wchłanianiu się kwasu w naszą cerę towarzyszy powstawanie ciepła. Im więcej kwasu – tym szybsze działanie. Należy pamiętać o tym, by nie wcierać kwasu w skórę po jego nałożeniu. Wcierając tworzymy kolejne ciepło, co w konsekwencji może okazać się przyczyną powstania przebarwień bądź blizn. Jeśli wasza skóra po zabiegu jest mocniej czerwona, nie martwcie się. To zupełnie normalne. Jeżeli zdecydujecie się na kwas pirogronowy w salonie kosmetycznym, koniecznie zacznijcie od terapii, której przedział to między 30 sekund a 2 minuty. My polecamy dolną granicę, tj. około pół minuty (na start). Kurację kwasem pirogronowym na twarz powinno się stosować w serii od 4-8 zabiegów (nie częściej niż co dwa tygodnie, ponieważ skóra musi mieć czas na regenerację). Wówczas efekty będą najbardziej widoczne.  

Kwas pirogronowy – przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kwasu pirogronowego w domu lub gabinecie? Przede wszystkim należy wymienić tu:

  • alergie na sam kwas lub jego składniki,
  • AZS, tj. atopowe zapalenie skóry,
  • ciążę,
  • laktację,
  • kurację retinoidami,
  • łuszczycę,
  • opryszczkę,
  • inne choroby zakaźne dotykające skóry.  

Kwas pirogronowy – efekty

Zastanawiają Was efekty zastosowania kwasu pirogronowego na twarz, ponieważ wciąż macie wątpliwości czy warto włączyć go do swojej pielęgnacji? Podpowiadamy – warto!

  1. Po pierwsze – obniża pH skóry, oczyszczając ją i działając tym samym antybakteryjnie.
  2. Po drugie – pobudza do pracy zawarte w naszej skórze fibroblasty, przyczyniające się do produkcji nowych włókien kolagenowych, a także elastyny. Skóra staje się bardziej napięta, jędrna i elastyczna.
  3. Po trzecie – przyczynia się do usuwania martwego naskórka, dzięki czemu twarz wydaje się bardziej gładka, jaśniejsza, promienna.
  4. Po czwarte – reguluje wydzielanie sebum, ograniczając problemy z trądzikiem.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 4049 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-16
Jestem bardzo zadowolona z zakupu tak wspaniałego produktu.Odżywka do włosów firmy Stapiz jest super! Ma bardzo piękny zapach i włosy po niej są mięciutkie i lejące
2024-11-15
Szybka wysyłka
pixelpixel