darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2021-09-22

OCM, czyli oczyszczanie skóry olejami. Co musisz o nim wiedzieć?

OCM, czyli oczyszczanie skóry olejami. Co musisz o nim wiedzieć?

Koreańska pielęgnacja twarzy wprowadziła na polski rynek kosmetyczny nie tylko maseczki w płachcie czy szersze myślenie o pielęgnacji jako procesie. Dzięki niej mamy również wieloetapowe oczyszczanie twarzy oraz nową metodę na oczyszczanie skóry olejami. Tak nowatorskie myślenie o demakijażu i myciu twarzy otwiera oczy na błędne koło pielęgnacji, z jakiej dotychczas korzystałyśmy.

Garść informacji o OCM

Metoda OCM, dokładniej Oil Cleansing Method, to sposób na oczyszczanie skóry mieszanką olejów, zamiast tradycyjnego mycia np. żelem czy pianką. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o mycie twarzy olejem, ale również o zmywanie makijażu olejem. W technice tej istotne jest to, jakie oleje do twarzy wybierasz. Powinno się stosować mieszankę oleju bazowego (dostosowanego do typu cery oraz jej aktualnego stanu) z olejem rycynowym. Istotne są również proporcje, w jakich stosujesz oleje i zależą one od typu twojej cery. Przyjęło się stosować:

  • Dla cery suchej 90% bazy, 10% oleju rycynowego,
  • Dla cery normalnej 80% bazy,  20% oleju rycynowego ,
  • Dla cery tłustej 70% bazy, 30% oleju rycynowego.

Proporcje te wynikają z właściwości oleju rycynowego. Jest to substancja o działaniu oczyszczającym, jednak przy delikatnej skórze może prowadzić do podrażnień lub przesuszeń. W metodzie OCM to kluczowy składnik, ponieważ imituje on sebum, występujące na skórze. Dzięki temu metoda jest skuteczna, a dokładniej działa według zasady „tłuste rozpuszcza tłuste”. Ponadto olej rycynowy poprawia efektywność działania pozostałych olejów. Sam olejek rycynowy posiada właściwości rozjaśniające przebarwienia oraz wspomagające kurację zmian trądzikowych. Wybór oleju bazowego również nie może być przypadkowy. Ważne, aby były to prawdziwe naturalne oleje, nierafinowane i zimnotłoczone. Ich skład powinien być prosty – bez dodatkowej zawartości wypełniaczy w postaci zapachów lub barwników.

Jakie oleje wybrać do OCM?

Aby dobrze dobrać olej do OCM należy najpierw zrozumieć potrzeby swojej cery. Skóra sucha potrzebuje przede wszystkim uzupełnienia nawilżenia i nawodnienia naskórka, a także złagodzenia i regeneracji. Oleje, jakie możesz wybrać to: z nasion/pestek malin, arganowy, ze słodkich migdałów, z awokado lub różany. Jeżeli dodatkowo posiadasz cerę wrażliwą, dobrym rozwiązaniem będzie użycie olejku z rumianku. Cera z tendencją do trądziku wymaga ostrożnej pielęgnacji, aby nie zaognić stanów zapalnych, a jednocześnie załagodzić je. Postaw na oleje: z pestek śliwki, konopi, czarnuszki, lniany, możesz również dodać małą ilość olejku z drzewa herbacianego. Jeżeli posiadasz cerę mieszaną lub tłustą również możesz zmagać się z przetłuszczeniami i wypryskami. Zastosuj wtedy oleje: z orzechów włoskich, jojoba, sezamowy, z pestek dyni lub lniany. Przy cerze naczynkowej ważna jest delikatność. Możesz skorzystać z olejów takich jak: z orzechów laskowych, pestek winogron, ze słodkich migdałów, czarnej porzeczki bądź z dzikiej róży.

Wykonanie OCM

Pierwszy etap czyszczenia skóry olejami jest jednocześnie przestrogą do wykonywania całej techniki. Pamiętaj, aby nakładanie olei w OCM zawsze odbywało się na uprzednio zwilżonej skórze. Dlatego pierwszy krok to przemycie twarzy letnią wodą. Następnie sporządzoną mieszankę olejów przemieszaj raz jeszcze i nałóż parę kropli na dłonie. Pocieraj dłonie z olejem tak, aby go ogrzać. Tak przygotowany roztwór możesz nałożyć na twarz i rozpocząć masaż. Polecamy zacząć od zmycia makijażu oczu, a następnie przejść do mycia twarzy. Przygotuj teraz ręczniczek bądź ściereczkę i namocz go w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Nałóż tkaninę na pierwszą warstwę olejowania i pozostaw na chwilę. Następnie ponownie przemyj twarz, powtórz masaż mieszanką olei oraz przykładanie ręczniczka. Jeżeli potrzebujesz to wykonaj te czynności trzeci raz. Na koniec, przykładając ręcznik, lekko dociśnij go do twarzy, zbierając pozostałości olejów. Jako ostatni krok przemyj twarz zimną wodą, która zamknie pory, które zostały otworzone poprzez przykładanie ciepłego ręcznika do twarzy.

OCM efekty i działanie

Tradycyjne produkty myjące posiadają bardzo często w składach substancje drażniące skórę, przez co zaraz po umyciu staje się przesuszona i ściągnięta. Dodatkowo przy takim sposobie oczyszczania skóry zmywamy nie tylko zanieczyszczenia, ale również sebum, które jest naturalną ochroną dla skóry i sprawia, że bariera hydrolipidowa nie zostaje naruszona. Całkowite domywanie sebum skutkuje powstawaniem zaskórników, które następnie chcemy oczyścić jeszcze silniejszymi środkami. Oprócz tego naruszamy bardzo mocno naturalne pH skóry. W ten sposób powstaje błędne koło oczyszczania.

Metoda olejowego oczyszczania, dzięki korzystaniu z olei, nie narusza naturalnej bariery skóry, jednocześnie dokładnie ją domywając. Bariera ta odpowiada za odpowiednie utrzymywanie wody w naskórku, czyli jego nawodnienie. Jeżeli jest ono na prawidłowym poziomie, wówczas odczuwamy nawilżenie i elastyczność skóry. Efekty OCM zobaczysz na dwóch poziomach. Pierwszy z nich ukaże się bardzo szybko. Zauważysz, że skóra staje się nawilżona, mniej podrażniona i miękka. Drugi poziom przyjdzie z czasem. Będą to wyraźne zmiany w coraz to mniejszej ilości zaskórników i zmian trądzikowych, a wydzielanie sebum zostanie uregulowane. OCM połączone z prawidłową pielęgnacją może prowadzić do polepszenia elastyczności i jędrności skóry, dzięki czemu będzie ona wyglądała młodziej, a zmarszczki staną się płytsze. To także dobry sposób jeżeli chcesz się pozbyć przebarwień, rozjaśnić skórę i wyrównać jej koloryt. OCM opinie zbiera pozytywne, ponieważ naprawdę potrafi zdziałać cuda! Najważniejsze, aby odpowiednio dobrać oleje do typu swojej skóry oraz trzymać się proporcji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-26
Bardzo szybka dostawa, dobra jakość produktow
2024-07-25
Szybkość i profesjonalizm to Wy
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel