darmowa dostawa od 200,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2023-03-17

Olej kukurydziany – niedoceniana substancja o wspaniałych właściwościach

Olej kukurydziany – niedoceniana substancja o wspaniałych właściwościach

Kukurydza to warzywo, które zna chyba każdy z nas. Rośnie ona na każdej wsi, jest niesamowicie smaczna, a jej prażone ziarenka z chęcią zajadamy podczas oglądania filmu w formie popcornu. Wiele osób nie ma jednak świadomości, że kukurydza to nie tylko przysmak, ale także olej kukurydziany, który znalazł zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Jak powstaje olej z kiełków kukurydzy, jakie właściwości kosmetyczne ma olej kukurydziany, a także czy faktycznie warto włączyć go do swojej pielęgnacji? Już wyjaśniamy. Zostańcie z nami do końca tego artykułu!

Olej kukurydziany – jak jest produkowany?

Kukurydza to warzywo, które bardzo chętnie zjadamy i które pod żadnym pozorem nie sprawia wrażanie tłustego czy wysokokaloryczne. Jak to możliwe, że pozyskuje się z niej olej? Otóż olej kukurydziany produkowany jest nie z żółtych ziarenek, którymi się zajadamy, a z zarodkowej części ziarna kukurydzy. Dzięki temu, że jest on tłoczony na zimno, jest bogaty w różnego rodzaju witaminy oraz przeciwutleniacze.

Skład oleju kukurydzianego

Olej kukurydziany to substancja bogata w:

  • zdrowe tłuszcze nasycone,
  • zdrowe tłuszcze nienasycone,
  • witaminy (witaminy z grupy E, witaminę K),
  • kwasy tłuszczowe Omega-6,
  • kwasy tłuszczowe Omega-3,
  • lecytynę,
  • minerały, m.in. sód, chrom, jod, żelazo oraz fosfor.

Jakie prourodowe właściwości wykazuje olej kukurydziany?

Olej kukurydziany to substancja roślinnego pochodzenia, która charakteryzuje się złotym kolorem. Ma on szereg prourodowych właściwości. Oto one! Olej kukurydziany:

  • przyśpiesza gojenie się skóry, wycisza aktywne stany zapalne oraz koi skórę, na której pojawiła się wcześniej reakcja alergiczna,
  • sprawdzi się w roli olejku do masażu,
  • działa silnie wzmacniająco – wzmacnia słabe, wypadające włosy i łamiące się paznokcie,
  • ma właściwości ochronne i przeciwstarzeniowe – chroni naszą skórę przed starzeniem się i wspiera nas w walce z pierwszymi zmarszczkami,
  • pomaga zachować prawidłowy bilans wodny w organizmie, chroni naszą skórę przed nadmiernym odparowywaniem z niej wody,
  • ma właściwości antyoksydacyjne,
  • działa na skórę silnie nawilżająco i uelastyczniająco,
  • ma działanie wygładzające i ujędrniające,
  • działa łagodząco,
  • przywraca skórze utracony, zdrowy blask,
  • zabezpiecza ją przed szkodliwym promieniowaniem UV i innymi zanieczyszczaniami znajdującymi się w powietrzu,
  • ma właściwości regenerujące.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że olejek kukurydziany to antidotum nie tylko na problemy i bolączki naszej skóry. Świetnie sprawdza się on również w pielęgnacji włosów oraz paznokci. Aplikowany na paznokcie – odżywia je. Wcierany we włosy – wzmacnia je i dodaje im blasku. Dodatkowo, z powodzeniem zastąpi on odżywkę do rzęs i brwi, ponieważ nanoszony na nie regularnie sprawia, że rosną zdecydowanie szybciej.

Sprawdźcie również: OLEJ Z CZARNUSZKI I JEGO WŁAŚCIWOŚCI KOSMETYCZNE

W jakich kosmetykach znajdziecie olejek kukurydziany

Olej kukurydziany znajdziecie w kosmetykach o różnym przeznaczeniu. Jest on dodawany do kremów, balsamów, ale także farb do włosów. Znajdziecie go np. w permanentnej farbie do włosów Delia Cosmetics Cameleo HCC Omega+ nr 7.34 Cinnamon Blond. Nasz ulubione krem z dodatkiem oleju kukurydzianego to natomiast wielozadaniowy, lipidowy balsam do twarzy i ciała Samarite Supreme Balm. Koniecznie go przetestujcie!

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcecie inwestować w taki krem, taką farbę lub inny gotowy kosmetyk, bez obaw - możecie spróbować dodać kilka kropel czystego oleju kukurydzianego do kosmetyków pielęgnacyjnych, które macie już w swojej łazience. Po dodaniu go, będą one jeszcze bardziej skuteczne.

Olej kukurydziany a rodzaj cery

Czy każdy może włączyć olej kukurydziany do swojej pielęgnacji? Tak. Olej ten jest kompatybilny z większością typów cer. Mogą z niego korzystać zarówno osoby, których cera jest sucha, tłusta, mieszana, normalna, wrażliwa i nie tylko. Dzięki temu, że jest bardzo lekki i świetnie się wchłania, a także pomaga zapanować nad problemem z nadprodukcją sebum, fantastycznie sprawdzi się w pielęgnacji cery trądzikowej i skłonnej do zapychania.

Jak stosować czysty olej kukurydziany na twarz?

Jest na to kilka sposobów!

  • Można aplikować go na twarz bezpośrednio - zamiast kremu -zarówno podczas porannej jaki i wieczornej pielęgnacji.
  • Świetnie sprawdzi się on jako kosmetyk do demakijażu. Wystarczy, że odrobinę oleju wylejecie na wacik kosmetyczny, a następnie przy jego pomocy usunięcie z twarzy podkład, tusz do rzęs i inne kosmetyki kolorowe.
  • Jeśli nie macie akurat pod ręką pomadki do ust lub nawilżającego balsamu, a Wasze usta potrzebują solidnej dawki odżywienia, olej kukurydziany z powodzeniem wam je zastąpi.
  • Co ciekawe, na jego bazie możecie także wykonać domowy peeling do ust. Do łyżeczki olejku kukurydzianego dodacie odrobinę cukru trzcinowego, a następnie tak przygotowaną mieszankę wsmarujcie w usta. Masujcie aż do rozpuszczenia się cukru.

Sprawdźcie również: OLEJ NEEM I JEGO KOSMETYCZNE WŁAŚCIWOŚCI

Olej kukurydziany na włosy

Olej tłoczony z kiełków kukurydzy:

  • chroni włosy przed uszkodzeniami.
  • zapobiega odparowywaniu wody z włosów,
  • odżywia włosy, przez co problem ich łamania znika,
  • ułatwia rozczesywanie,
  • nabłyszcza, wygładza i nawilża włosy.

Jak go stosować? Możecie wykorzystać go do klasycznego olejowania włosów, podczas którego sprawdza się fenomenalnie. Możecie również dodać kilka kropel do ulubionej maski bądź odżywki, a także wykorzystać go jako serum na rozdwajające się końce.

WAŻNE! Zanim po raz pierwszy zaaplikujecie olej z kiełków kukurydzy na skórę twarzy bądź skórę głowy, wykonajcie test skórny, który zweryfikuje czy aby na pewno nie jesteście uczuleni na tę substancję roślinną.

Dobry olej kukurydziany – jaki wybrać?

Dobry olej z kukurydzy będzie olejem nierafinowanym, czyli nieoczyszczonym. Powinien być zamknięty w szklanej, ciemnej butelce i mieć piękny, złoty kolor oraz przyjemny, słodki smak. Ważne jest, aby zużyć go w przeciągu miesiąca od otworzenia butelki, dlatego nie polecamy Wam kupować wielkich butli, których nie zdążycie zużyć. Zdecydowanie lepszym wyborem są mniejsze pojemności. Po miesiącu w otwartej butelce olej traci swoje właściwości i należy go wówczas wymienić na nowy. Pamiętajcie, aby olej kukurydziany, który kupiliście w celach pielęgnacyjnych, przechowywać nie na łazienkowej półce, a w lodówce – na przykład na jej drzwiach.

Czy warto włączyć czysty olej kukurydziany lub kosmetyki mające go w swoim składzie do swojej pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów?

 Oczywiście, że tak. W ramach podsumowania zebraliśmy dla Was 10 powodów, dla których warto włączyć olej kukurydziany do swojej pielęgnacji!

  1. Nawilża. Olej kukurydziany jest lekki. Szybko się wchłania i świetnie nawilża nawet najbardziej suchą cerę.
  2. Zmiękcza. Olej kukurydziany aplikowany na skórę zmiękcza ją i sprawia, że jest bardziej elastyczna.
  3. Reguluje wydzielanie sebum, co szczególnie docenią osoby borykające się z nawracającym trądzikiem.
  4. Oczyszcza.
  5. Łagodzi podrażnienia i zapobiega infekcjom.
  6. Redukuje stany zapalnych, ponieważ ma silne właściwości przeciwzapalne, a ponadto łagodzi objawy egzemy i łuszczycy.
  7. Wspiera i przyśpiesza proces gojenia się ran i innych uszkodzeń skóry, zadrapań czy pryszczy.
  8. Chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV, smog, ozon i inne metale ciężkie, które unoszą sie w otaczającym nas powietrzu.
  9. Ujędrnia skórę, działa napinająco i zmniejsza widoczność zmarszczek.
  10. Ma świetny wpływ na włosy, rzęsy, brwi, a także kondycję naszych paznokci.

Mamy nadzieję, że teraz nie macie już absolutnie żadnych wątpliwości, że warto przetestować, jak olej z kiełków kukurydzy wpłynie na Waszą urodę.

Sprawdźcie również: OLEJ RYŻOWY W KOSMETYKACH  

Polecane

pixelpixel