Olej z pestek arbuza i jego kosmetyczne właściwości
Olej z pestek arbuza to substancja, która znalazła zastosowanie zarówno w kosmetyce, jak i w medycynie. Działa niesamowicie i ma szereg fenomenalnych właściwości. Poza tym, że wzmacnia nasze włosy i paznokcie, może być wykorzystywany w aromaterapii oraz podczas masażu całego ciała. Jak stosować olej z pestek arbuza na twarz oraz włosy? Jak ten olej jest pozyskiwany i jakie cenne witaminy oraz minerały ma on w swoim składzie? Wyjaśniamy! Jeśli zastanawiacie się nad włączeniem tego oleju do swojej pielęgnacyjnej rutyny – czytajcie dalej! Zdecydowanie warto – ten artykuł to kopalnie przydatnych Wam informacji!
Jak pozyskiwany jest olej z pestek arbuza?
Olej z pestek arbuza pozyskiwany jest tradycyjną metodą tłoczenia na zimno. Nasionka arbuza pozbawia się łuski, a następnie poddaje suszeniu. Kiedy nasiona są już w pełni suche, tłoczy się z nich olej. Pozyskany olej nie pachnie, ma lekką, bardzo przyjemną konsystencję, dzięki czemu genialnie wchłania się w skórę i nie pozostawia na niej tłustej, oblepiającej warstwy.
Ciekawostka! Inne nazwy oleju z pestek arbuza to olej Ootanga oraz Kalahari Oil.
Skład oleju z pestek arbuza
Olej tłoczony z pestek arbuza ma genialny skład, któremu zawdzięcza swoje fenomenalne właściwości. Znajdziemy w nim kwasy tłuszczowe, m.in. kwas palmitynowy, stearynowy, oleinowy czy kwas linolowy. Ponadto olej ten jest źródłem wielu cennych dla naszej urody witamin. Jest w nim mnóstwo witamin z grupy B, witaminy C, witaminy A oraz minerałów: potasu, cynku i selenu.
Jakie prourodowe właściwości ma olej z pestek arbuza?
Wśród właściwości oleju z pestek arbuza należy przede wszystkim wymienić jego działanie:
- nawilżające – działa nawilżająco zarówno na naszą skórę, jak i włosy,
- odżywcze – odżywia skórę, włosy, a także paznokcie,
- przeciwstarzeniowe – opóźnia starzenie się skóry, widocznie ją wygładza i opóźnia tworzenie się nowych zmarszczek,
- ujędrniające – sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna,
- przeciwzapalne.
Jak stosować olej z pestek arbuza w pielęgnacji twarzy?
Olej z pestek arbuza stosowany w pielęgnacji twarzy solo lub jako dodatek do kosmetyków drogeryjnych to genialny sposób na nawilżenie suchej skóry na twarzy. Jeżeli Wasza cera jest sucha, mieszana w stronę suchej, lubi się podrażniać i jest mocno wrażliwa – ten olej co coś dla niej. Czy w takim razie tylko posiadaczki cery suchej mogą stosować go do nawilżania swojej twarzy? Zdecydowanie nie! Cery tłuste również go polubią. Jest on niekomedogenny i nie zapycha porów na twarzy. Jeżeli borykacie się z trądzikiem lub zaskórnikami – nie obawiajcie się go! Nie spotęguje problemu, a wręcz przeciwnie. Dzięki swoim przeciwzapalnym właściwościom pięknie wycisza skórę i aktywne zmiany zapalne. Warto w tym miejscu wspomnieć, że olej z pestek arbuza sprawdzi się także podczas dwuetapowego oczyszczania twarzy, ponieważ pięknie oczyszcza cerę z zalegającego nie niej sebum.
Sprawdź, na czym polega dwuetapowe oczyszczenie twarzy?
Jakie kosmetyki z olejkiem z pestek arbuza warto przetestować?
Jeżeli nie lubicie aplikować czystego oleju na swoją twarz, aby sprawdzić jak olej z pestek arbuza wpłynie na kondycję Waszej skóry, koniecznie przetestujcie kosmetyki drogeryjne, które mają go w swoim składzie. Olej ten znajdziecie w różnego rodzaju serum do twarzy, kremach, a także esencjach do twarzy, np. w naszej ulubionej nawilżająco-łagodzącej esencji do twarzy marki PAESE Nanorevit, Hydrating & Calming Essence Mist. Ten produkt działa cuda! Szukajcie go w naszej drogerii – Strefa Urody!
Jakie efekty zauważycie stosując olejek z pestek arbuza na twarz?
Olej arbuzowy w pielęgnacji twarzy sprawia, że:
- cera jest widocznie młodsza i bardziej elastyczna,
- bariera hydrolipidowa naskórka jest zdrowa i silna,
- koloryt skóry jest wyrównany,
- skóra jest zregenerowana i w zdecydowanie lepszej kondycji.
Jak stosować olej z pestek arbuza na włosy?
Olejek z pestek arbuza można stosować na włosy na kilka sposobów. Możecie wykorzystać go do olejowania włosów. Wsmarujcie go we włosy na około godzinę przed myciem, a po tym czasie umyjcie je jak zwykle.
Olej ten z powodzeniem zastąpi Wam olejek do końcówek, który aplikujecie na włosy po ich umyciu oraz wysuszeniu. Świetnie sprawdzi się również aplikowany na skalp, ponieważ pięknie nawilża przesuszoną skórę głowy. Ponadto:
- dodaje włosom blasku,
- zmiękcza je,
- ułatwia rozczesywanie włosów,
- wspiera Was w walce z łupieżem,
- wygładza włosy,
- podkreśla skręt naturalnie kręconych włosów.
Jeżeli nie lubicie stosować czystego oleju na włosy, możecie dodać kilka kropli tej substancji do swojej ulubionej maski do włosów lub odżywki do włosów i w ten sposób zaaplikować go na swoje kosmyki.