darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2023-02-09

Olej z wiesiołka na twarz i włosy – jakie ma właściwości?

Olej z wiesiołka na twarz i włosy – jakie ma właściwości?

Olej z wiesiołka to naturalny kosmetyk, który stosowały wiele lat temu nasze babcie i mamy. Jest on niesamowicie popularny w branży beauty, ponieważ świetnie radzi sobie z łuszczycą, trądzikiem i innymi problemami skórnymi. Jakie ma właściwości, gdzie jeszcze znalazł zastosowanie i czy można go stosować na włosy? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Jeśli macie w swoim domu butelkę oleju z wiesiołka i nie wiecie, jak go wykorzystać bądź dopiero zastanawiacie się nad jego zakupem – ten artykuł na pewno się Wam przyda! Zostańcie z nami do końca!

Wiesiołek – co to za roślina?

Wiesiołek to dwuletnia roślina, która wyrasta z nasion. Może rosnąć ‘na dziko’ lub być uprawiana w naszych ogrodach. Kwitnie ona w czerwcu i w lipcu. Firmy produkujące olej z wiesiołka uprawiają go na większą skalę. Olej nie jest produkowany z wiesiołka rosnącego dziko na łąkach. Co ciekawe do rodziny wiesiołkowatych zalicza się AŻ 120 GATUNKÓW roślin. W naszym kraju rośnie ich blisko 30, ale to właśnie wiesiołek dwuletni jest najbardziej popularną odmianą. Jak rozpoznać wiesiołka? Ma on około 1m wysokości. Jego liście swoim kształtem przypominają jajko i mają lekko żółtą barwę. Najcenniejsze dla nas są jego nasiona, ponieważ to właśnie z nich tłoczy się drogocenny olej o niesamowitych właściwościach.

Olej z wiesiołka – antidotum na choroby

Zanim przejdziemy do omówienia kosmetycznych właściwości oleju z wiesiołka, chcemy w tym miejscu wspomnieć, że działa on także prozdrowotnie i to właśnie w celach zdrowotnych zaczął on być pierwotnie wykorzystywany. Jak działa?

  • Wspiera w walce z niepłodnością, dlatego polecany jest osobom starającym się o dziecko.
  • Wspiera w odchudzaniu. Warto znaleźć na niego miejsce w diecie redukcyjnej.
  • Obniża cholesterol.
  • Przynosi ulgę w chorobach reumatycznych.
  • Łagodzi bóle menstruacyjne.
  • Poprawia krążenie krwi w organizmie.

Olej z wiesiołka i jego skład

Fenomenalne właściwości oraz działanie oleju z wiesiołka to zasługa jego świetnego składu, w którym znajdują się m.in.:

  • kwasy omega-6,
  • kwas palmitynowy,
  • kwas stearynowy,
  • kwas oleinowy,
  • witamina E,
  • minerały (magnez, wapń oraz cynk i selen),
  • antyoksydanty oraz polifenole.

Olej z wiesiołka na twarz

Pielęgnacja cery na twarzy jest dla nas niezwykle ważna, bez względu na to czy jesteśmy kobietami, mężczyznami czy też na to, ile mamy lat.  Regularne odżywianie, nawilżenie, a także nawadnianie skóry i jej regeneracja sprawiają, że wyglądamy pięknie oraz zdrowo. W pielęgnacji twarzy warto wykorzystywać naturalne kosmetyki, takie jak właśnie olej z wiesiołka, dzięki któremu skóra stanie się miękka, gładka, zrelaksowana, zdrowa i przyjemna w dotyku, a na dodatek efekt ten nie zniknie po tygodniu, tylko zostanie z nami na kolejne lata. To naprawdę możliwe! Olej z wiesiołka działa silnie nawilżająco, a ponadto potrafi zatrzymywać wodę w skórze, dzięki czemu nasza cera nie podrażnia się tak łatwo. Można go stosować na cery:

  • suche,
  • atopowe,
  • trądzikowe,
  • problematyczne,
  • podrażnione.

Olej z wiesiołka na twarz – efekty stosowania

Stosując olej z wiesiołka w pielęgnacji twarzy regularnie, szybko zauważycie, że:

  • Wasza cera stanie się bardziej nawilżona, nawodniona, nie będzie przesuszała się tak łatwo jak wcześniej,
  • problem z łojotokiem zniknie, a wydzielanie sebum się ureguluje,
  • trądzik zniknie lub zmniejszy się jego intensywność, wypryski będą pojawiały się na Waszej twarzy sporadycznie bądź wcale,
  • zmarszczki będą mniej widoczne, ponieważ skóra nie będzie tak bardzo sucha jak przed kuracją olejem z wiesiołka,
  • podrażnienie, pieczenie, świąd staną się przeszłością,
  • skóra stanie się bardziej napięta, bardziej elastyczna i jędrna,
  • skóra będzie wyglądała na młodszą, zdrowszą, rozjaśnioną i pełną życia oraz energii.

Czy można aplikować olej z wiesiołka pod oczy?

Tak, nie istnieją żadne przeciwwskazania, aby tego nie robić. Jeżeli chcecie nawilżyć, odżywić, rozjaśnić i ujędrnić tę część Waszej twarzy – możecie zaaplikować olej z wiesiołka pod oczy zamiast kremu dedykowanemu tej sferze Waszej twarzy. Jeśli nie jesteście przekonani do stosowania pod oczy czystego oleju wiesiołkowego – spróbujcie dodać kilka kropli oleju do swojego ulubionego kremu pod oczy. Olej wzmocni jego działanie.

Trądzik a olej z nasion wiesiołka

Stosowanie oleju z nasion wiesiołka na trądzik ma swoich zwolenników, którzy chwalą sobie rezultaty takich działań. Olej z wiesiołka na trądzik możecie stosować wewnętrznie (czyli pić go) lub zewnętrznie (jak kosmetyk). Wybór formy zależy od Was.

Jeśli planujecie go pić – skonsultujcie się ze swoim lekarzem i zapytajcie go o to czy aby przypadkiem nie ma on żadnych uwag do takiej suplementacji. Każdy organizm jest inny, dlatego jakąkolwiek suplementację warto poprzedzić badaniami i wizytą u lekarza. Nie polecamy suplementowania się na własną rękę.

Planujecie stosować olej z wiesiołka na trądzik zewnętrznie?

  • Możecie nanosić go na pryszcze punktowo w połączeniu z olejkiem z drzewa herbacianego (7 kropli) oraz olejkiem lawendowym (3 krople). Do przygotowania takiej mieszanki potrzebujecie około 50 mililitrów oleju wiesiołkowego.
  • Jeżeli ta forma Wam nie odpowiada, możecie nanosić go na całą, oczyszczoną przed snem twarz zamiast serum lub dodawać go do swojego kremu na noc. W tym miejscu warto wspomnieć, że olej z wiesiołka nie jest komedogenny i nie będzie zapychał skóry na Waszej twarzy. Aplikując go na twarz nie powinniście zauważyć u siebie nowych pryszczy lub zaskórników. Skóra po zastosowaniu tego oleju będzie ukojona, miękka, pryszcze mniej zaczerwienione i wyciszone.

Czy stosować olej z wiesiołka na włosy?

Zdecydowanie! Olej ten pomoże wszystkim, których włosy są osłabione i wypadają. Aplikowany na skórę głowy odżywia ją i wzmacnia cebulki. Wiele osób stosuje go na zapalenie skóry głowy i inne problemy skórne dotykające nasz skalp. Olej z wiesiołka możecie wykorzystać:

  • do olejowania włosów – odrobinę oleju nałóżcie na całe włosy na około godzinę przed myciem, a po upływie tego czasu umyjcie je dwukrotnie i nanieście na nie odżywkę do włosów, np. odżywkę do włosów z emolientami YOPE BALANCE,
  • do zabezpieczania końcówek – olej wiesiołkowy z powodzeniem zastąpi Wam serum na końcówki (nie nakładajcie go jednak zbyt dużo, aby nie przetłuścić włosów – wystarczy odrobina),
  • do masażu skóry głowy – wystarczy, że odrobinę oleju zaaplikujecie na swoją głowę (np. przy pomocy pipety), a następnie będziecie masować głowę przez kilka minut przy pomocy dłoni lub specjalnego masażera (świetnie sprawdzi się ten typu grabki – szukajcie go TUTAJ).

Olej z wiesiołka na włosy – efekty stosowania

Jeśli macie wątpliwości czy aby na pewno warto pielęgnować włosy olejem z nasion wiesiołka, poniższe efekty z pewnością przekonają Was do tego, że warto. Olej wiesiołkowy nie tylko nawilża i wzmacnia włosy, ale także chroni je przed nadmiernym wypadaniem, pobudza wzrost nowych włosów oraz eliminuje łupież. Co ciekawe, olej z wiesiołka wydłuża łodygi istniejących włosów i pomaga je zapuścić. Jeśli macie problem z zapuszczaniem włosów, wydaje Wam się, że ciągle je zapuszczacie a one wciąż nie rosną, koniecznie się nim zainteresujcie.

Rzęsy i brwi to też włosy

Marzycie o pięknych, długich rzęsach oraz o gęstych brwiach? Mamy na to sposób! Olej z wiesiołka może być aplikowany również w pielęgnacji brwi oraz rzęs.  W celu wzmocnienia rzęs i brwi stosujcie go na noc. Przy pomocy specjalnej szczoteczki lub patyczka kosmetycznego nanieście olej na brwi i rzęsy. Pozostawcie go na nich na całą noc. Rano normalnie umyjcie swoją twarz, dbając także o okolice oczu. 

Czy olej z wiesiołka jest groźny dla kobiet ciężarnych?

Mówi się, że choć wiesiołek pomaga zajść w ciążę, ponieważ zwiększa ilość śluzu szyjkowego potrzebnego do zapłodnienia, nie powinno się go stosować w ciąży. Suplementowanie oleju z wiesiołka lub korzystanie z niego zewnętrznie polecamy Wam każdorazowo skonsultować ze swoim ginekologiem, ponieważ stanowiska są w tej kwestii podzielone.

Jaki olej z wiesiołka wybrać?

Kupując olej z wiesiołka, który planujecie stosować w celach pielęgnacyjnych – ale nie tylko -zwróćcie uwagę, aby był on:

  • nieoczyszczony,
  • zamknięty w ciemnej, szklanej butelce,
  • tłoczony na zimno,
  • certyfikowany.

Osobom, które chcą włączyć wiesiołek do swojej pielęgnacji, ale nie lubią oleistych, tłustych konsystencji, polecamy gotowe, drogeryjne kosmetyki z olejem z wiesiołka w składzie. Wiesiołek znajdziecie w kremach (np. regenerująco-wygładzającym kremie do stóp Oliwka & Wiesiołek AA Super Fruits & Herbs), balsamach, serum do twarzy i innych produktach dostępnych na naszej stronie. Zapraszamy na zakupy w drogerii Strefa Urody.

Jak przechowywać olej z wiesiołka?

Otwarty olej z wiesiołka przechowujemy w lodówce (w temperaturze od 4 do 10°Celsjusza). Musi być przechowywany w szczelnej, ciemnej butelce – najlepiej na drzwiach lodówki. zarówno przed jak i po otwarciu. Otwartą butelkę należy zużyć w przeciągu 3 miesięcy. Niestety, olej ten szybko traci swoje właściwości.

Czy warto zaopatrzyć się w butelkę oleju z wiesiołka?

Oczywiście, że tak! Poza tym, że jest on stosunkowo niedrogi (kosztuje kilkanaście złotych) i wydajny – ma też mnóstwo fantastycznych zastosowań. Wspiera nasze zdrowie i poprawia urodę. Jeśli jeszcze nigdy do tej pory nie mieliście okazji go przetestować – najwyższy czas to zmienić. Polubicie się z nim – gwarantujmy!    

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3987 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-10-11
Szybka dostawa, bez żadnych problemów, produkt dobrze zabezpieczony
2024-10-11
Ok
pixelpixel