darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2022-01-12

Peeling kawowy od A do Z: właściwości, częstotliwość zabiegu, polecane produkty.

Peeling kawowy od A do Z: właściwości, częstotliwość zabiegu, polecane produkty.

Peeling kawowy to popularny zabieg, który możecie wykonać w zaciszu własnego domu. Do jego wykonania potrzebujecie gotowego peelingu zakupionego w drogerii internetowej - np. Strefa Urody - lub składników, z których zrobicie go samodzielnie DIY. Jak wykonać peeling kawowy? Czy kawą można peelingować jedynie ciało? A może warto od czasu do czasu zafundować sobie peeling kawowy na twarz? Koniecznie zostańcie z nami do końca tego artykułu. Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości.

Co to jest peeling?

Określenia peeling używa się opisując różnego rodzaju produkty kosmetyczne, których podstawowym zadaniem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka: z naszej twarzy, ud, brzucha, rąk i nie tylko. Samo słowo peeling wywodzi się od angielkiego ‘peel’ do oznacza w bezpośrednim tłumaczeniu ‘łuszczyć się’. Po wykonanym zabiegu nasza cera staje się bardziej miękka, przyjemna w dotyku i gotowa na wchłonięcie składników aktywnych znajdujących się w balsamach i olejkach, które będziemy aplikować po peelingu. Dzięki temu, że na wypielęgnowanej skórze nie zalega martwy naskórek, może ona lepiej wchłaniać to, co dla niej dobre. Peeling może mieć charakter mechaniczny, jak np. peeling kawowy, lub charakter chemiczny, jak np. peelingi wykonywane przy pomocy specjalnych kwasów o złuszczających właściwościach. Najpopularniejsze peelingi mechaniczne to peeling solny, cukrowy, a także gwiazda tego artykułu peeling kawowy.

Peeling kawowy – czy można go wykonywać na naszej twarzy?

Jeśli zastanawiacie się czy peeling kawowy można wykonywać na twarz i w jaki sposób ona na nią działa – odpowiadamy, że tak. Jest to dość ostry peeling, jednak wykonywany delikatnie i z wyczuciem pięknie wpływa na różnego rodzaju skóry twarzy. Z pewnością docenią go wszystkie posiadaczki i wszyscy posiadacze cer tłustych. Peeling usunie nadmiar sebum i oczyści zapychające pory czopy łojowe, które przyczyniają się do tworzenia wągrów i stanów zapalnych na twarzy.

Regularne wykonywanie peelingu kawowego kluczem do idealnej cery

Regularnie stosowanie, czy to robionego własnoręcznie, czy też kupionego w sklepie, peelingu twarzy, z całą pewnością pomoże Wam uporać się z problemami skórnymi. Oczywiście pamiętajcie, że jeśli na waszej skórze są w danym momencie aktywne stany zapalne i krosty, które możecie wygnieść ziarenkami kawy, zrezygnujcie z peelingu mechanicznego na rzecz tego chemicznego. Gdy wszystko, co mieliście na cerze już się zagoi – koniecznie wprowadźcie do pielęgnacyjnej rutyny właśnie peeling kawowy.

Peeling kawowy – jakie ma właściwości?

Peeling kawowy, dzięki temu, że zawiera kofeinę, działa antyoksydacyjnie. Polifenole, które znajdziemy w kawie opóźniają starzenie się naszej skóry, a sama kofeina poprawia ukrwienie naszych naczyń włosowatych. Po odpowiednio wykonanym peelingu kawowym na twarz, będzie ona ożywiona, dotleniona i odświeżona, a jej koloryt wyrównany.

Czy peeling kawowy działa na cellulit?

Peeling kawowy wykonywany na całe ciało, uznawany jest za jeden ze sposobów walki z cellulitem, który jest problemem dotykającym większości kobiet na naszej planecie. Tworzy się on wskutek problemów z mikrokrążeniem krwi i limfy. Wpływa na niego nieodpowiedni poziom adipocytów, zła dieta, hormony i niestety coś, na co nie mamy wpływu, czyli geny.Regularne wykonywanie peelingu kawowego na cellulit, oczywiście w połączeniu w odpowiednią dietą i leczeniem hormonów, faktycznie wpłynie na redukcję cellulitu. Czy całkowicie? Niekoniecznie. To bardzo indywidualna kwestia. Z pewnością jednak po zrobieniu peelingu będzie zdecydowanie lepiej. Peeling wygładza nierówności na naszym ciele, sprawia, że krew lepiej krąży, a cera staje się bardziej elastyczna.

Peeling kawowy DIY – jak go zrobić?

Do wykonania peelingu z kawy będzie Wam potrzebna oczywiście – KAWA. Świetnie sprawdzają się zaparzone uprzednio fusy z ekspresu. Jeśli posiadacie ekspres – jesteście szczęściarzami. Jeśli go nie macie, zaparzcie klasyczną kawę, a po jej wypiciu wykorzystajcie fusy do zrobienia kosmetyku. Do fusów dodajcie odrobinę olejku, który ułatwi poślizg. Może to być olejek z awokado, olej kokosowy czy olej makadamia – wybór należy do Was. Dla lepszego efektu dodajcie do fusów cukier trzcinowy i kilka kropel olejku pomarańczowego, który działa antycellulitowo.

Rozwiązanie dla leniwych, czyli gotowy peeling kawowy

Nie lubicie kosmetyków DIY lub zwyczajnie nie macie czasu ich robić? To nie problem. Mamy dla Was gotowe peelingi, które uwielbiamy. Koniecznie je przetestujcie! Przed Wami nasze TOP #3:

  1. Peeling kawowy marki Body Boom z połyskiem.
  2. AA Voyage Voyage Peeling gruboziarnisty + Maska kremowa 2w1 Kawa i Kokos
  3. Peeling kawowy do ciała marki Body Boom z kokosem – ten zapach skradnie Wasze serca.

Jak aplikować peeling kawowy?

Przygotowany lub kupiony peeling należy delikatnie, kolistymi ruchami przy pomocy mokrych rąk aplikować na nasze ciało, w międzyczasie wykonując już jego masaż. Każdą część ciała należy peelingować kilka minut. Po skończonym peelingu, zmyjcie z siebie resztki kawy przy pomocy ciepłej wody, a następnie nałóżcie ulubiony balsam bądź masło do ciała. Kluczem do skuteczności peelingu z kawy jest REGULARNOŚĆ. Pamiętajcie, by zabieg ten powtarzać co najmniej jeden raz na tydzień.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-26
Bardzo szybka dostawa, dobra jakość produktow
2024-07-25
Szybkość i profesjonalizm to Wy
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel