darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2024-03-22

Peeling skóry głowy – jak go wykonać i jaki warto kupić?

Peeling skóry głowy – jak go wykonać i jaki warto kupić?
Peeling skóry głowy to niezwykle istotny element pielęgnacji, który wpływa nie tylko na zdrowie skóry, ale także na kondycję włosów! Niesie on bowiem ze sobą naprawdę wiele korzyści.
 
Za chwilę dowiesz się, dlaczego warto go robić, jak go prawidłowo wykonać i na jakie peelingi do skóry głowy postawić. Zapraszamy do czytania!

Zdrowie skóry głowy, a włosy

Wbrew pozorom pielęgnacja głowy nie ogranicza się jedynie do dbania o same włosy za pomocą szamponów, masek czy odżywek, równie istotnym aspektem ich dobrej kondycji jest również skóra naszej głowy. Obszar ten często jest pomijany, a przecież stan jego zdrowia wpływa bezpośrednio na wygląd, wzrost i ogólną kondycję włosów. Skóra głowy, podobnie jak skóra na innych częściach ciała, również wymaga regularnego oczyszczenia, nawilżenia i odżywienia. Z tego też powodu peeling skóry głowy odgrywa istotną rolę, podobną do tej, jaką mają peelingi do ciała, tyle tylko, że niesie ze sobą jeszcze więcej korzyści, jakich dokładnie?

Peeling skóry głowy – dlaczego warto go robić?

Regularny peeling skóry głowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie tych rejonów w świetnej formie, a wszystko za sprawą, efektów, jakie ze sobą niesie taka pielęgnacja. Do zalet peelingu skóry głowy można zaliczyć przede wszystkim: Skuteczne usuwanie preparatów do stylizacji włosów, sebum oraz innych zanieczyszczeń, mogących zatykać pory i hamować wzrost włosów. Stymulację mikrokrążenia, co jest niezwykle korzystne dla cebulek włosowych, również wspierając zdrowie i wzrost włosów. Usunięcie martwego naskórka, co może zmniejszyć problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów czy łupieżem. Podsumowując, peelingi do skóry głowy pomagają usuwać martwy naskórek, łupież i resztki kosmetyków, stymulując równocześnie mikrokrążenie, co naturalnie wspiera porost włosów. Oczyszczona skóra głowy jest mniej podrażniona i łatwiej wchłania substancje odżywcze, co pozwala na lepsze odżywienie i regenerację cebulek włosowych, a tym samym polepszenie kondycji całych włosów. A na tym jeszcze nie koniec, warto nadmienić, że w czasie peelingu wykonujemy niejako masaż skóry głowy, co również wpływa odprężająco i relaksująco, nie tylko na samą głowę, ale także na szyję i ramiona, redukując skumulowane w nich napięcie.

Rodzaje peelingów do skóry głowy

Peelingi do skóry głowy dzieli się głównie na mechaniczne i chemiczne. Czym się różnią między sobą?Peeling mechaniczny – jest to peeling, który działa poprzez mechaniczne złuszczanie naskórka za pomocą drobinek ścierających, takich przykładowo jak cukier, sól morska, pestki z owoców czy mikrogranulki. Peelingi chemiczne – są to peelingi, które można podzielić na peelingi enzymatyczne oraz peelingi kwasowe (kwasy AHA i BHA), które delikatnie rozpuszczają martwy naskórek, bez konieczności tarcia. Inną, jeszcze bardziej zaawansowaną formułą, są peelingi trychologiczne, które stanowią już specjalistyczną formę pielęgnacji skóry głowy, pozwalając na jej dogłębne oczyszczenie, odżywienie i regenerację.

Na jaki peeling do skóry głowy warto postawić

Wybór odpowiedniego peelingu do skóry głowy zależy od tego, jaki efekt chcemy za jego pomocą uzyskać. Ważne są oczywiście również indywidualne potrzeby skóry oraz włosów. W przypadku osób z wrażliwą skórą głowy zaleca się stosowanie delikatnych peelingów enzymatycznych, które nie powodują podrażnień. Natomiast osoby z tłustym skalpem lub dużą ilością zanieczyszczeń mogą skorzystać z bardziej intensywnego działania peelingu mechanicznego. Przy czym wybierając peeling do skóry głowy warto szukać produktów zawierających składniki naturalne, takie jak ekstrakty roślinne czy olejki eteryczne, które dodatkowo odżywią i nawilżą skórę głowy. Ciekawą opcją są również specjalne szampony z funkcją peelingu, które także warto wziąć pod uwagę, szukając dla siebie kompleksowych rozwiązań pielęgnacyjnych.

Peelingi do skóry głowy – ranking najlepszych produktów!

Veoli Botanica Feel The Peel złuszczający peeling do skóry głowy 150ml

Anwen Wake It Up Enzymatyczny Szampon Peelingujący 

L'BIOTICA Biovax Botanic Peeling trychologiczny do skóry głowy - Czystek i Czarnuszka (125ml)

Tołpa Dermo Hair Peeling Do Skóry Głowy 100ml

Siberica Oblepikha Professional Scrub myjący do skóry głowy (200ml)

Farmona Radical Enzymatyczny Peeling oczyszczający do wrażliwej skóry głowy (75ml)

Jak wykonać peeling skóry na głowie krok po kroku

Peeling skóry głowy należy wykonać na mokrych włosach, jest to ważna informacja, którą warto dobrze zapamiętać. Oczywiście najpierw wybieramy odpowiedni peeling do skóry głowy. Co robimy dalej? Aplikacja peelingu – nakładamy peeling bezpośrednio na mokrą skórę głowy, robimy to po zamoczeniu włosów, ale przed ich umyciem. W przypadku peelingu enzymatycznego, po delikatnym wmasowaniu produktu, pozostawiamy go na czas, jaki producent określił na opakowaniu. W przypadku peelingu mechanicznego masujemy skórę głowy przez czas, który również powinien być określony na opakowaniu. Zazwyczaj jest to kilka minut. Spłukiwanie peelingu – po wykonaniu peelingu spłukujemy go ciepłą wodą, a następnie myjemy głowę. Częstotliwość peelingów – peelingi warto stosować regularnie, najlepiej jest to robić raz w tygodniu, co pozwoli na optymalną pielęgnację skóry głowy, bez ryzyka jej nadmiernego podrażnienia. Peelingi skóry głowy to szeroka gama różnych produktów, warto jednak dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i uwarunkowania w zakresie wrażliwości skóry, wybierając peelingi, które sprawdzą się w naszej sytuacji najlepiej.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3889 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-27
Zamowienie było zrealizowane dość szybko i sprawnie, bez żadnych problemów
2024-08-25
Dziękuję, szybka i wysokiej jakości obsługa
pixelpixel