darmowa dostawa od 200,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2024-04-10

Podkład niekomedogenny czyli najlepsze podkłady które nie zapychają cery

Podkład niekomedogenny  czyli najlepsze podkłady które nie zapychają cery

Innowacyjne formuły poszczególnych kosmetyków do makijażu pozwalają na korzystanie z podkładów maskujących niedoskonałości skóry, bez ryzyka zatykania przez nie porów. Jest to szczególnie istotne przy cerze problematycznej. Podkłady, które nie zatykają porów, określane są jako niekomedogenne. Z czego wynika ta cecha? Jakie podkłady niekomedogenne są dostępne i dla kogo sprawdzą się one najlepiej? Już wszystko wyjaśniamy!

Podkłady niekomedogenne, czym się charakteryzują?

Określenie podkłady niekomedogenne dotyczy kosmetycznych produktów kryjących, które po prostu nie zatykają porów. W fachowym języku dermatologicznym komedony to nic innego jak zaskórniaki, które zatykają pory skóry, tworząc na niej nieestetyczne czarne kropki. Kosmetyki, które są nazywane niekomedogennymi za sprawą swojego składu i konsystencji, nie blokują porów, tym samym nie przyczyniają się do powstawania tego typu zmian. A często mają nawet za zadanie normalizować stan skóry przy zapewnieniu jej odpowiedniego krycia. Czym dokładnie charakteryzują się podkłady niezatykające porów? Istnieje kilka czynników, który sprawiają, że dany podkład jest niekomedogenny. Jest to przede wszystkim:

  • Lekka formuła – lżejsza konsystencja fluidu, bez efektu okluzji, która pozwala skórze oddychać.
  • Brak olejów mineralnych – bez ciężkich olejów, które mogłyby zatykać pory. 

Przy czym szukając dobrych podkładów niekomedogennych, warto postawić na produkty, które ograniczają lub całkowicie eliminują silikony, ponieważ te również mogą przyczyniać się do zatykania porów.

Rodzaje cery ze skłonnością do zatykania porów

Chociaż temat podkładów niekomedogennych zdecydowanie najczęściej jest poruszany w kontekście cery problematycznej, to kosmetyki z tej kategorii nadają się praktycznie dla każdego rodzaju skóry. Ich lekka formuła doskonale sprawdzi się także przy skórze normalnej, a także wrażliwej, naczynkowej czy dojrzałej. Tego typu podkład szczególnie zalecany jest jednak przy skórze tłustej, mieszanej i trądzikowej, które ze swojej natury mają dużą tendencję do zatykania porów i powstawania zaskórników.

Podkłady niezatykające porów – na co postawić?

Wśród podkładów, które nie zatykają porów, na szczególną uwagę zasługują między innymi produkty marki Eveline, Revlon czy Max Factor – zwłaszcza podkład Eveline Liquid Control HD o lekkiej oddychającej formule i świetnych właściwościach kryjących, a także Revlon Colorstay 24H, Max Factor Lasting Performance czy Max Factor Facefinity All Day z filtrem SPF 20. Są to kosmetyki z kategorii podkłady matujące, które z reguły dedykowane są do skóry normalnej i tłustej. Przy czym warto wiedzieć, że o tym, czy dany podkład jest niekomedogenny, można się często dowiedzieć dopiero przy bardziej szczegółowym zapoznaniu się z jego opisem i specyfikacją, co zawsze warto robić przed dokonaniem wyboru danego produktu! 

Pielęgnacja skóry z zatkanymi porami. O tym pamiętaj!

Rozszerzone i zatkane pory to zjawisko dość powszechne i niewiele osób może poszczycić się w pełni gładką i nieskazitelną cerą. Pocieszające jest jednak to, że odpowiednia pielęgnacja może znacząco zmniejszyć ten problem. Trzeba jednak postawić tutaj na regularność i kompleksowość działań. Stosowanie podkładów niekomedogennych oczywiście pozwoli w olbrzymim stopniu zamaskować niedoskonałości skóry, warto jednak dążyć do tego, aby była ona piękna także bez makijażu. W tym celu wystarczy regularnie:

  • Oczyszczać skórę – systematycznie usuwać ze skóry nadmiar sebum i resztek makijażu, a raz na jakiś czas postawić na bardziej dogłębne oczyszczenie, można wykorzystać do tego różnego rodzaju maseczki oczyszczające i ściągające pory.
  • Złuszczać naskórek – tutaj sprawdzą się różnego rodzaju peelingi do twarzy. 
  • Nawilżać skórę – wbrew pozorom cera tłusta czy mieszana również potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, o czym trzeba koniecznie pamiętać!

Ponadto skóra problematyczna ze skłonnością do zaskórniaków wymaga odpowiedniej higieny – w tym dokładnego wieczornego demakijażu, aby skóra mogła w nocy oddychać. 

Jak skutecznie zamaskować rozszerzone pory?

Obok podkładów, które nie zapychają cery, świetnym wsparciem w maskowaniu rozszerzonych porów są specjalne bazy pod makijaż. Bardzo dobre efekty przy cerze problematycznej ze skłonnością do zaskórniaków daje baza matująca. Jej zastosowanie daje bowiem o wiele lepsze krycie i przyleganie podkładu.

Makijaż przy cerze z rozszerzonymi porami – zasady

Jeśli zależy nam na uniknięciu zatkania porów przez makijaż, to nie obejdzie się bez przestrzegania kilku istotnych zasad, przy jego tworzeniu. Oczywiście tak jak w przypadku każdego typu cery, twarz do makijażu trzeba odpowiednio przygotować, czyli przede wszystkim oczyścić. W przypadku skóry tłustej i mieszanej warto wykorzystać do tego specjalne płyny tonizujące, które zbalansują pH skóry. Nie można również zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu – tutaj najlepiej postawić na lekkie kremy niekomedogenne. Bazę i podkład należy zaaplikować z umiarem, warstwy nie powinny być z byt grube. 

Również w przypadku utrwalenia makijażu za pomocą sypkiego pudru, wskazany jest minimalizm, aby nie zatkać porów. Na koniec jeszcze raz warto zaznaczyć, że bardzo istotnym elementem pielęgnacji skóry ze skłonnością do zaskórniaków jest dokładny demakijaż, ponieważ make-up pozostawiany na noc może niweczyć nasze wysiłki w celu utrzymania zdrowego i pięknego stanu skóry, której pory są zwężone i mało widoczne.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3602 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Super.
2024-05-08
Polecam !
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel