darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2023-06-12

Regulacja brwi: nitkowanie brwi, regulacja woskiem i regulacja brwi pęsetą. Ile to kosztuje? Czyli wszystko, co musisz wiedzieć o regulacji brwi.

Regulacja brwi: nitkowanie brwi, regulacja woskiem i regulacja brwi pęsetą. Ile to kosztuje? Czyli wszystko, co musisz wiedzieć o regulacji brwi.

Brwi to element naszej twarzy bez którego wyglądałaby ona co najmniej dziwnie. Dopóki je mamy, zupełnie nie wyobrażamy sobie jak nasza twarz wyglądałaby bez nich. Kiedy jednak widzimy osobę bez brwi lub chociażby usuwamy je sobie przy pomocy filtra na TikTok’u lub Instagramie (zapraszamy Was na nasz Instagram), od razu zauważamy, że czegoś na tej twarzy brakuje. Brwi podkreślają oczy i sprawiają, że cała twarz nabiera charakteru, a od ich kształtu może nawet zależeć, czy wyglądamy na osoby przyjazne czy też nie. Jeśli zatem trafiliście na ten artykuł i szukacie informacji na temat regulacji brwi i dostępnych na rynku metod, prawdopodobnie zależy Wam na tym, aby Wasze brwi były piękne, zadbane i poprawnie wyregulowane. Jeśli chcecie wiedzieć jaką metodę wybrać i jakich błędów w trakcie regulacji nie popełniać, koniecznie zostańcie z nami do końca. W dalszej części artykułu wszystko dokładnie Wam wyjaśnimy. Zachęcamy Was do dalszej lektury!

Czym jest regulacja brwi?

Regulacja brwi to jeden z najbardziej popularnych na całym świecie zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez kobiety – ale nie tylko, ponieważ coraz częściej korzystają z niego również Panowie. Zabieg ten polega na precyzyjnym usunięciu nadmiaru owłosienia z obszaru okolic brwi i ma na celu nadanie brwiom pożądany przez nas kształt oraz stopień gęstości. Regulacja brwi jest zabiegiem nieinwazyjnym. Nie jest ona bolesna, dlatego też stanowi idealną propozycję dla osób, które chcą zadbać o swój wygląd, a jednocześnie nie chcą poddawać się bardziej zaawansowanym zabiegom kosmetycznym, jak botoks czy powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Dzięki odpowiednio wykonanej regulacji brwi można skorygować ich asymetrię, wzmocnić ich kolor lub po prostu nadać im bardziej wyrazistego wyglądu. Wybór tak naprawdę zależy od Was i Waszych oczekiwań. Jeśli jest „z czego wyrywać” kosmetyczka będzie miała szerokie pole popisu.

Regulacja brwi – z jakich metody regulacji można skorzystać w salonach kosmetycznych w naszym kraju?

Salony kosmetyczne w naszym kraju oferują różne metody regulowania brwi. To, na którą konkretnie zdecydujecie się Wy, zależy jedynie od Waszych preferencji. W tym artykule opowiemy Wam nieco o każdej z nich, dzięki czemu łatwiej Wam będzie podjąć tę finalną decyzję. Oto najpopularniejsze metody regulacji brwi!

  1. Regulacja brwi pęsetą - to tradycyjna i najczęściej wybierana metoda regulacji brwi. W trakcie zabiegu kosmetyczka lub kosmetolog - przy pomocy pęsety - usuwa nadmiar owłosienia i dopasowuje kształt brwi do indywidualnych preferencji klientki oraz do wymagań jej twarzy. Jest to metoda, którą najczęściej wykonujemy samodzielnie w zaciszu własnego domu.
  2. Depilacja brwi woskiem, czy mówiąc inaczej waxing. Jest to metoda, która polega na nakładaniu ciepłego wosku na miejsca, z których chcemy się pozbyć włosków, a następnie usuwaniu go za pomocą specjalnych papierowych taśm. Waxing jest bardziej trwały niż regulacja pęsetą. Efekty takiej regulacji utrzymują się zdecydowanie dłużej.
  3. Nitkowanie brwi to niecodzienna metoda, o której wiele osób pewnie nie słyszało. Jest ona bardzo precyzyjna. Dzięki niej jesteście w stanie pozbyć się wszystkich niechcianych włosków – również tych bardzo krótkich. Jeśli nigdy do tej pory nie mieliście okazji skorzystać z tego typu zabiegu w gabinecie kosmetycznym, zdecydowanie warto spróbować i sprawdzić, czy przypadnie Wam on do gustu.

Ile kosztuje regulacja brwi pęsetą u kosmetyczki?

Regulacja brwi przy użyciu pęsety będzie kosztować pomiędzy 20 a 60 złotych, w zależności od tego w jakim mieście znajduje się salon, do którego się wybieracie. W mniejszym mieście zabieg ten będzie tańszy, w większym – np. w Warszawie – droższy. Na cenę będzie także wpływała renoma salonu, doświadczenie kosmetyczki i wiele innych pobocznych czynników. Aby poznać cenę zabiegu polecamy Wam bezpośrednie skontaktowanie się z salonem, do którego planujecie się wybrać i zapytanie o cenę usługi.

Ciekawostka! Kichanie i łzawienie to naturalna reakcja, która pojawia się u niektórych osób wskutek wyskubywania brwi pęsetę. Jeśli zauważyliście, że podczas regulowania brwi pęsetą wasz organizm „dziwnie” się zachowuje – spokojnie. To zupełnie normalne. 

Jak wygląda zabieg regulowania brwi woskiem?

Regulacja brwi przy użyciu wosku to popularna metoda usuwania nadmiaru owłosienia z obszaru brwi. Zabieg ten nie jest zabiegiem specjalnie skomplikowanym. Na etapie przygotowania kosmetyczka ocenia kształt brwi i pyta o preferencje klienta / klientki. Następnie oczyszcza ona skórę wokół brwi, aby usunąć z niej nadmiar sebum i zalegających na niej kosmetyków. W kolejnym kroku nakłada na miejsca, z których chce usunąć włosy – przy pomocy drewnianej szpatułki - ciepły lub gorący wosk. Na wosk nakłada specjalny pasek i po upewnieniu się, że dobrze przyczepił się on do skóry i włosków, odrywa go w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów.

Ważne! Nie polecamy Wam korzystania z salonów, w których korzysta się z gotowych plastrów do depilowania, np. nóg, w celu wyregulowania brwi. Coś takiego jest ekstremalnie nieprofesjonalne, dlatego jak najszybciej uciekajcie z takiego salonu, gdyż prawdopodobnie jest to tylko czubek góry lodowej nieprofesjonalizmu jaki tam panuje.

Jaki jest koszt regulowania brwi woskiem?

Woskowanie brwi to usługa, za którą w mniejszych miejscowościach zapłacicie około 25-30 złotych, natomiast w większych około 55-60 złotych.

Czy każdy może zdecydować się na regulowanie brwi woskiem? Dla kogo jest ta metoda?

Regulacja brwi woskiem to metoda stosunkowo wygodna, która zapewnia szybki efekt. Nie będzie ona jednak zalecana osobom z bardzo wrażliwą skórą, która może silnie reagować na woskowanie. Jeśli więc macie skórę, która jest skłonna do podrażnień, przed przystąpieniem do zabiegu regulacji brwi woskiem, skonsultujcie tę kwestię z profesjonalistą, u którego planujecie wykonać taką regulację. Odpowiednia osoba z pewnością poprawnie zweryfikuje czy nie występują u Was przeciwwskazania do takiego zabiegu.

Nitkowanie brwi – co warto wiedzieć o tej metodzie regulowania brwi

Nitkowanie brwi, znane również jako threading, to technika usuwania nadmiaru owłosienia z obszaru brwi za pomocą cienkiej, specjalnej nici - wykonanej zazwyczaj ze 100% bawełny. Przy pomocy specjalnej techniki skręcania nici kosmetyczka jest w stanie złapać i usunąć wszystkie zbędne włoski z okolicy brwi w sposób bardzo precyzyjny i ekspresowy. Nitkowanie jest stosunkowo szybkim procesem. Jakie zalety ma ta metoda regulowania brwi? W porównaniu do innych metod usuwania owłosienia z twarzy, nitkowanie zapewnia bardziej trwały efekt. Ponadto jest ono łagodniejsze dla skóry, np. w porównaniu do woskowania, ponieważ nie stosuje się żadnych chemicznych substancji ani gorących produktów na skórę. To właśnie z tego powodu jest to dobra metoda dla osób o wrażliwej skórze lub ze skórą skłonną do podrażnień. Ogromnym atutem tej metody jest fakt, że regularne nitkowanie brwi może prowadzić do osłabienia i spowolnienia wzrostu włosków, co w praktyce oznacza, że brwi mogą być rzadsze i delikatniejsze w miejscach z których je usuwamy. Kto w takim razie powinien zdecydować się na tę metodę usuwania niechcianego owłosienia z okolicy brwi? Są to osoby:

  • które chcą uzyskać precyzyjny kształt brwi, dostosowany do ich indywidualnych cech twarzy,
  • z alergiami i wrażliwą skórą twarzy,
  • które mają bardzo gęste brwi i chcą usunąć nadmiar owłosienia, zachowując jednocześnie ich naturalny wygląd,
  • które preferują naturalne metody usuwania owłosienia, bez chemii, wosku i innych kosmetyków,
  • które są w trakcie kuracji kwasami, witaminą A lub innymi składnikami aktywnymi – z racji tego, że podczas nitkowania na skórę nie aplikuje się żadnego składnika chemicznego, nie może tu wystąpić absolutnie żadna, niepożądana reakcja alergiczna,
  • którym zależy na długotrwałym efekcie.

Ile kosztuje regulowanie brwi nitką?

Cena regulacji brwi nitką może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak: lokalizacja salonu kosmetycznego. Uśredniając, ceny regulacji brwi nitką wahają się od około 40 złotych do 100 złotych lub więcej. Warto zauważyć, że ceny mogą się różnić w zależności od innych czynników, takich jak dodatkowe usługi oferowane w ramach zabiegu, np. henna. Więcej o hennie przeczytacie w artykule: Henna pudrowa brwi. Ile się utrzymuje, czy warto, jaka jest cena takiego zabiegu?”.

Czy do regulacji brwi u kosmetyczki trzeba się jakoś przygotować?

Przed udaniem się do kosmetyczki na regulację brwi – bez względu na to jaką metodą - warto pamiętać o kilku elementach, dzięki którym efekty jakie osiągniecie będą zdecydowanie lepsze. Oto kilka wskazówek dotyczących przygotowania się do regulacji brwi u kosmetyczki:

  1. Pozwól brwiom odrosnąć. Jeśli masz zamiar zmienić kształt brwi lub potrzebujesz bardziej intensywnej regulacji, ważne jest, aby pozostawić brwi nienaruszone przez kilka tygodni przed wizytą u kosmetyczki. Dzięki temu, że kosmetyczka będzie miała na czym pracować będzie ona w stanie lepiej wykonać swoją pracę.
  2. Przemyśl jakiego kształtu brwi oczekujesz. Zastanów się nad tym, jaki kształt brwi Ci odpowiada i jaki efekt chcesz osiągnąć. Możesz przynieść ze sobą inspirujące zdjęcia brwi, które Ci się podobają, aby pokazać kosmetyczce, jakiego efektu oczekujesz. Pamiętaj jednak, że takie zdjęcie to jedynie inspiracja. Każde włoski i każda twarz są inne, dlatego osiągnięcie identycznego efektu będzie niemożliwe. Miej to na uwadze.
  3. Jeśli masz jakieś obawy i wątpliwości, skonsultuj się z kosmetyczką. Już podczas zapisywania na wizytę możesz dowiedzieć się wszystkiego, na czym Ci zależy. Dzięki temu unikniesz późniejszego rozczarowania, a zabieg w 100% spełni Twoje oczekiwania.  
  4. Zrelaksuj się i zaufaj profesjonalistce w swoim fachu. Dobrze wybrana przez ciebie kosmetyczka i profesjonalny salon to podstawa. Jeśli takowy wybrałaś, spokojnie. W trakcie zabiegu zaufaj wiedzy i doświadczeniu specjalisty. Zrelaksuj się i odpocznij. Twoje brwi są w dobrych rękach.

Pierwsza regulacja brwi u kosmetyczki – nie taki diabeł straszny jak go malują

Jeśli nie byłaś nigdy wcześniej na zabiegu regulacji brwi u kosmetyczki, absolutnie nie dziwi nas fakt, że taka wizyta nieco Cię stresuje. Pamiętaj jednak – nie taki diabeł straszny jak go malują. Nie masz powodu do niepokoju. Z chęcią wyjaśnimy ci, jak taka wizyta będzie wyglądała. Na początku wizyty kosmetyczka przeprowadzi z Tobą krótką rozmowę, czyli tzw. wywiad, aby dowiedzieć się czego oczekujesz, jakie są Twoje preferencje i jakie błędy w regulacji brwi popełniałaś. Na tym etapie obejrzy ona Twoje brwi i włoski na nich, przyjrzy się twarzy, aby następnie dostosować regulację brwi do jej indywidualnych cech. W następnym kroku kosmetyczka przystąpi do kształtowania brwi przy użyciu pęsety, wosku, nici. Przy pomocy wybranego przez Ciebie narzędzia będzie ona dążyła do nadania brwiom idealnego kształtu, który podkreśli naturalne piękno Twojej twarzy. Oczywiście pamiętaj, że w trakcie zabiegu możesz rozmawiać z kosmetyczką, jeśli masz jakieś wątpliwości lub zastrzeżenia. Jeśli widzisz coś co Ci się nie podoba, możesz na bieżąco proponować ewentualne poprawki. Dobra komunikacja z kosmetyczką jest kluczowa, aby finalny kształt brwi odpowiadał Twoim oczekiwaniom. W trakcie zabiegu możesz odczuwać delikatny dyskomfort lub lekkie szczypanie, szczególnie przy zastosowaniu wosku lub nitowania. Pamiętaj jednak, że dla większości osób korzystających z tego typu zabiegów „ból” ten jest minimalny, dlatego nie powinnaś się go obawiać. Jeśli masz wyjątkowo niski próg bólu, wspomnij o tym kosmetyczce przed zabiegiem. Dzięki temu będzie mogła ona dostosować swoje działania do Twoich potrzeb i być bardziej delikatna. Po zabiegu regulacji brwi skóra wokół nich może być lekko podrażniona i zaczerwieniona. To zupełnie normalne i szybko znika. Niech to nie budzi Twojego lęku.

Czy mężczyźni też mogą regulować swoje brwi?

Oczywiście! Regulacja brwi – bez względu na to, którą z omawianych wyżej metod – jest przeznaczona dla obu płci. Nie jest to zabieg jedynie dla kobiet. W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na regulację brwi w celu poprawy ogólnego wyglądu i podkreślenia rys swojej twarzy. W przypadku mężczyzn, regulacja brwi polegać jednak tylko i wyłącznie na subtelnej korekcie, usunięciu nadmiaru owłosienia, nadaniu brwiom bardziej zdefiniowanego kształtu lub usunięciu niepożądanych włosków, które mogą wystawać zbyt daleko poza naturalny obszar brwi, np. tych rosnących pomiędzy brwiami na nosie.

Warto w tym miejscu podkreślić, że regulowanie brwi, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, nie jest zabiegiem obowiązkowym. To kwestia osobistych preferencji. Jeśli chcecie regulować brwi i lubicie ten efekt – śmiało. Jeżeli wolicie się w wersji naturalnej – wszystko jest z Wami w porządku. Nie każdy musi regulować brwi!

Jak często regulować brwi?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od tego, jak szybko rosną Wasze włosy. Obserwujcie je i w oparciu o tą wiedzę umówcie się na kolejną regulację w salonie kosmetycznym.

Dlaczego nie można przycinać brwi nożyczkami podczas regulowania?

Jest kilka powodów. Oto one!

  1. Po pierwsze ścinając włos w połowie zmieniamy jego kształt i sprawiamy, że brwi wyglądają nienaturalnie. Włos z natury ma kształt stożka. Kiedy go zetniemy będzie zakończony na prosto i będzie wyglądał dziwnie.
  2. Przycięte włoski mogą się odkształcać pod wpływem wody i innych kosmetyków.
  3. Podcięte brwi mogą zbijać się w grupy i nie wyglądać dobrze.
  4. Odrastające włosy sterczą w różnym kierunku, ponieważ nie układają się już tak dobrze jak wcześniej. Są trudne do ujarzmienia.  

Regulacja brwi w domu – jaką pęsetę wybrać?

  Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie regulować brwi w gabinecie kosmetycznym i wolicie zająć się tym sami, z pewnością potrzebujecie dobrej pęsety. Jaką wybrać? Wybór odpowiedniej pęsety do brwi nie jest łatwy. Oto kilka cech, na które musisz zwrócić uwagę szukając odpowiedniej pęsety do brwi.

  • Materiał - pęseta do brwi powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, który jest trwały, łatwy do czyszczenia i nie powoduje reakcji alergicznych. Najpopularniejsze materiały to stal nierdzewna i tytan. Są odporne na korozję, dzięki czemu pęseta zostanie z Wami na lata.
  • Końcówka - pęseta powinna mieć cienką, ostrą i precyzyjną końcówkę, która dobrze chwyta nawet małe włoski. To czy wybierzecie końcówkę prostą czy ściętą, zależy od tego co zwyczajnie jest dla Was wygodniejsze.
  • Sprężystość – wybrana pęseta powinna mieć odpowiednią sprężystość, aby zapewnić kontrolowany chwyt włosków, dzięki temu umożliwi precyzyjne usuwanie włosków bez nadmiernego nacisku na nie.
  • Wygoda i ergonomia – szukając idealnej pęsety postaw na tą, która dobrze leży w Twojej dłoni. Jej ergonomiczny kształt i odpowiednie wyprofilowanie sprawią, że korzystanie z niej będzie dla Ciebie dużo bardziej wygodne.
  • Marka i opinie - wybierz pęsetę znanej, docenianej przez klientów i renomowanej marki, np. STALEKS.
  • Rozmiar - pęsety do brwi są dostępne w różnych rozmiarach, od małych po większe. Wybierz rozmiar, który najlepiej pasuje do Twojej dłoni i umożliwia precyzyjne manewrowanie urządzeniem przy regulacji brwi.

Jakie modele pęset do brwi my najbardziej polecamy? Oto nasi faworyci do regulacji brwi!

1. Staleks pęseta do brwi Beauty& Care 10 TBC-10/3

2. Staleks pęseta do brwi Clasic 10 TC-10/3

3. Staleks pęseta do brwi Expert 10 TE-10/3

4. Staleks pęseta do brwi Expert 10 TE-10/4

Sprawdź inne akcesoria do brwi dostępne w internetowej drogerii kosmetycznej Strefa Urody: AKCESORIA DO BRWI

W jaki sposób regulujecie swoje brwi: wosk, nitka, a może pęseta w zaciszu własnego domu?

       

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-25
Wszystko zgodnie z opisem dobrze zapakowane.Polecam
2024-07-20
Wszystko super.Dostałam nawet prezencik od firmy,za co bardzo dziękuję
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel