darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2019-07-03

Tajemnica zdrowej skóry? Prawidłowe oczyszczanie

Tajemnica zdrowej skóry? Prawidłowe oczyszczanie

Prawidłowy demakijaż, oczyszczanie, tonizacja


Pewnie niejednokrotnie każda z nas załamywała ręce z powodu złej kondycji skóry. Ciągła walka z zaskórnikami, stanami zapalnymi lub ziemistym kolorem z jakiegoś powodu czasami bywa nieskuteczna. Często dwoimy się i troimy, kupujemy masę kremów pielęgnacyjnych na każdą przypadłość – jak się potem okazuje – zupełnie nieskutecznych. W czym tkwi problem? Czy to faktycznie produkty są nieskuteczne, czy może nasz sposób ich stosowania jest niewłaściwy? Bardzo często problem okazuje się bardzo banalny. Pierwszy etap naszej pielęgnacji, oczyszczanie, większość z nas traktuje zbyt ogólnikowo.

Zastanówmy się, co dokładnie znajduje się na powierzchni naszej skóry. Rano nakładamy krem pielęgnacyjny, później przystępujemy do makijażu. Krok pierwszy – baza pod makijaż, krok drugi – podkład, korektor, puder sypki, krok trzeci – róż, bronzer, rozświetlacz. Na oku ciężki makijaż, często wodoodporny – musi wytrzymać czasem kilkanaście godzin spędzonych poza domem. Kwestia makijażu to nie wszystko. W ciągu dnia czasami trzeba przypudrować strefę T, dołożyć korektor, aby wyglądać perfekcyjnie. Do tego dochodzi kurz z ulicy, zanieczyszczenia krążące w powietrzu. Nasza twarz jest wystawiona na działanie czynników środowiskowych, wszystko co jest w powietrzu gromadzi się na jej powierzchni.

Po powrocie do domu najczęściej myjemy twarz żelem, szybko wklepujemy krem i marzymy o chwili relaksu. Zastanowić się trzeba, czy to wszystko, co zgromadziła nasza twarz w ciągu dnia, jest możliwe do usunięcia żelem lub mleczkiem do demakijażu? Nie! Prawidłowe usunięcie zanieczyszczeń z twarzy powinno składać się z kilku etapów.


Etap 1: Demakijaż oczu płynem dwufazowym

Dlaczego płyn dwufazowy jest złotym środkiem jeśli chodzi o oczy? Faza olejowa delikatnie rozpuszcza klasyczny lub wodoodporny eyliner oraz mascarę. Często mocny makijaż oczu jest trudny do usunięcia, podczas jego zmywania zaczynamy pocierać oczy, aby przyspieszyć cały proces. Płyn dwufazowy zrobi to szybciej i delikatniej niż mleczko czy żel.

MARION DELIKATNY PŁYN DO DEMAKIJAŻU OCZU DWUFAZOWY
 DELIA COSMETICS DERMO SYSTEM DWUFAZOWY PŁYN DO DEMAKIJAŻU OCZU I UST
NIVEA PŁYN DWUFAZOWY DO DEMAKIJAŻU OCZU 

Etap 2: Demakijaż twarzy


Nie należy mylić pojęcia demakijażu z oczyszczaniem. To właśnie tutaj większość z nas popełnia błąd, pielęgnując twarz. Demakijaż oznacza usunięcie makijażu. Makijaż jest to tłusta powłoka na naszej skórze, składająca się z wielu warstw. Zatem musimy zdjąć tę warstwę tłuszczową po to, aby później oczyścić skórę z zanieczyszczeń. Do tego celu używamy płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Wykonując demakijaż pamiętajmy o tym, aby nie naciągać naszej skóry.

PERFECTA MLECZKO OLEJKOWE OCZYSZCZAJĄCE  SYLVECO LIPOWY PŁYN MICELARNY ALLWERNE WODA MICELARNA DO DEMAKIJAŻU

Etap 3: Oczyszczanie twarzy


Na tym etapie usuwamy wszelkie zanieczyszczenia takie jak brud, kurz itp. Do tego celu używamy żelu do mycia twarzy dostosowanego do rodzaju cery.


BIAŁY JELEŃ CODZIENNA PIELĘGNACJA ŻEL DO MYCIA TWARZY COSRX LOW PH ŻEL OCZYSZCZAJĄCY DO TWARZY DERMOFUTURE PRECISION ŻEL DO TWARZY OCZYSZCZAJĄCY


Etap 4: Tonizacja

Po tych etapach nasza skóra jest już idealnie oczyszczona, natomiast podczas wszystkich czynności zaburzona zostaje kwasowość skóry – pH ludzkiej skóry ma odczyn kwaśny, związane jest to między innymi z funkcją obronną przed drobnoustrojami. Podczas stosowania jakichkolwiek środków myjących oraz wody, pH staje się zasadowe. Mówiąc prościej – nasza skóra staje się bezbronna. Samoczynne przywrócenie odpowiedniego pH trwa około 2 godzin. To właśnie po to stosujemy tonik, aby ten proces przyspieszyć. Tonik służy do przywrócenia kwaśnego pH naszej skóry. Pamiętajmy aby wystrzegać się toników na bazie alkoholu.

LOREAL TONIK OCZYSZCZAJĄCY DO SKÓRY NORMALNEJ I MIESZANEJ NIVEA TONIK ŁAGODZĄCY DO CERY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ MIXA TONIK OCZYSZCZAJĄCY PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM

Na tak przygotowaną skórę aplikujemy kremy pielęgnacyjne, które dopiero po pozbyciu się zanieczyszczeń zarówno tłuszczowych, jak i tych wynikających z przebywania w różnych miejscach, są w stanie przebić się w głąb naskórka. Wymienione etapy odpowiedniego oczyszczania twarzy dają spektakularną zmianę w kondycji skóry, a zajmują dokładnie 5 minut!

Pamiętać należy, że oczyszczanie powinno być przede wszystkim łagodne, ale także skuteczne. Dobrze oczyszczona skóra to zdrowa zadowolona skóra.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3777 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Polecam! Jestem bardzo zadowolona z zakupu
2024-07-15
Zadowolona jestem z zakupu w 100/
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel