darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2023-02-07

Olej kameliowy w pielęgnacji twarzy i włosów – pokochasz go!

Olej kameliowy w pielęgnacji twarzy i włosów – pokochasz go!

Olej kameliowy to substancja o genialnym wpływie na kondycję naszej skóry i naszych włosów. Pokochają go wszystkie fanki azjatyckiej pielęgnacji. To właśnie między innymi temu olejowi i jego fenomenalnemu działaniu Azjatki zawdzięczają swoją nieskazitelną cerę. Jakie właściwości ma olej kameliowy, czym tak właściwie on jest, gdzie znalazł zastosowanie olej kameliowy i wiele więcej. Zachęcamy do dalszej lektury!

Olej kameliowy – co to jest?

Oleje roślinne już od dawien dawna wykorzystywane były w medycynie i kosmetyce. Jednym z nich jest właśnie olej z kamelii (camellia oil), który to jak się okazuje jest sekretem oszałamiającej urody wielu kobiet. Substancja ta produkowana jest z kwiatu kamelii, który może występować w naturze w kilku odmianach. Są to:

  • bogata w kwas oleinowy kamelia japońska, która rośnie przede wszystkim na Tajwanie, ale także w Korei Północnej oraz Południowej,
  • zawierająca ogromne ilości potrzebnych naszej skórze polifenolii – kamelia Kissi,
  • kamelia olejodajna.

CIEKAWOSTKA! Inna nazwa oleju z kamelii to olej herbaciany – ale nie olejek z drzewa herbacianego. Nie mylcie ich!

Cechy oleju kameliowego

Olej z kamelii:

  • nie jest tłusty, dzięki czemu nie zostawia na skórze nieprzyjemnej, kleistej powłoki,
  • bardzo dobrze – i co ważne – szybko się wchłania,
  • ma specyficzny, ale absolutnie nie nieprzyjemny, subtelny i niedrażniący zapach,
  • po zaaplikowaniu oleju z kamelii na skórę, staje się ona jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku.

Olej z kamelii – skład tej niesamowitej substancji

Olej kameliowy ma niesamowicie bogaty skład, któremu to zawdzięcza swoje genialne właściwości. W jego składzie znajdziecie między innymi:

  • witaminy z grupy B,
  • witaminę A, 
  • witaminę C,
  • witaminę D,
  • witaminę E,
  • polifenole,
  • przeciwutleniacze,
  • kamelioferynę A,
  • kwas oleinowy,
  • kwas palmitynowy,
  • kwas linolowy,
  • kwas stearynowy,
  • kwas arachidowy.

CIEKAWOSTKA!

Pozyskiwany z nasion kamelii olej roślinny jest jednym z najszybciej wchłaniających się w naszą skórę olejów roślinnych, jakie znamy i wykorzystujemy w celach pielęgnacyjnych, a dzięki temu, że jego masa cząsteczkowa oraz wymieniony we wcześniejszym akapicie skład przypominają ludzkie sebum, jest on w stanie bez problemu wnikać, nawet w głębokie warstwy naszej skóry.

Dlaczego warto, aby olej z nasion kamelii znalazł się w naszej pielęgnacyjnej rutynie?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim olej kameliowy aplikowany na skórę wspiera produkcję jej nowych komórek, dzięki czemu staje się ona przyjemna w dotyku, satynowa, miękka. Ponadto, aplikowany na skórę olej kameliowy to świetny sposób na trądzik. Dzięki temu, że w jego składzie jest sporo przeciwutleniaczy, działa łagodząco na ewentualne wykwity i zmiany trądzikowe na powierzchni naszej skóry, a ponadto zabezpiecza ją przed szybszym starzeniem. Dzieje się tak dlatego, że wchodzące w skład oleju z kamelii przeciwutleniacze wspierają nas w walce z niebezpiecznymi dla naszej skóry wolnymi rodnikami.

Jaka cera doceni niesamowite właściwości olejku kameliowego?

Olej kameliowy pokochają wszystkie skóry: normalne, tłuste, trądzikowe, mieszane, problematyczne, naczynkowe i inne. Najbardziej pomoże on jednak cerom suchym, wrażliwym, ze skłonnościami do podrażnień. Aplikowany na cery tego typu przyniesie im ulgę, ponieważ łagodzi zaczerwienienie i niweluje swędzenie oraz pieczenie. Z powodzeniem mogą z niego korzystać również osoby borykające się z trądzikiem, ponieważ jest on niekomedogenny. Nie sprzyja on tworzeniu się nowych pryszczy, zaskórników otwartych ani zaskórników zamkniętych.

Sprawdź: Zaskórniki otwarte i zaskórniki zamknięte - czym są, czym się różnią?

Właściwości oleju z pestek kamelii

Wśród właściwości oleju kameliowego należy wymienić przede wszystkim jego działanie:

  • antyoksydacyjne, które zawdzięcza on znajdującym się w jego składzie NNKT,
  • nawilżające i uelastyczniające,
  • silnie regenerujące i odżywcze, dzięki czemu skóra, na którą aplikujemy taki olej staje się aksamitna i nieskazitelna niczym skóra niemowlaka,
  • przeciwstarzeniowe – olej kameliowy pobudza produkcję, znajdującego się w naszej skórze, kolagenu – dzięki czemu może sprzyjać odmładzaniu jej,
  • kojące i wyciszające problemy skórne – sprawia, że stany zapalne się zmniejszają, a zaczerwieniania na twarzy przestają być mocno widoczne,
  • wzmacniające.

Jak stosować olej kameliowy na twarz i ciało?

Olej kameliowy dodawany jest przede wszystkim do różnego rodzaju kremów do twarzy, serum do twarzy czy maseczek. Znajdziecie go również w olejkach do demakijażu, masłach do ciała czy olejkach pod prysznic i do kąpieli (np. w regenerującym olejku Rose Quartz - Księżycowy Pył Bielenda Cosmic Wellness), i w takiej formie możecie go stosować. Jeżeli jednak jesteście fanami naturalnej pielęgnacji i preferujecie stosowanie czystego olejku z kamelii – śmiało! Tak również można go aplikować. Czysty olej z kamelii wcierajcie w swoją skórę (twarzy, ciała, dłoni) przed snem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że olej ten może być aplikowany na ciało także w formie oleju do masażu. Jeżeli lubicie masaże – z całą pewnością się z nim polubicie.

Ważne! Czy można stosować olej z kamelii w trakcie ciąży?

Olej kameliowy w ciąży? Jeśli zastanawiacie się nad włączeniem go do swojej pielęgnacji, ponieważ jesteście w ciąży – bez obaw. Kobiety ciężarne mogą stosować ten olejek. Jest on dla nich w pełni bezpieczny.

Czy można stosować olej kameliowy na włosy?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – zdecydowanie TAK. Niesamowite właściwości oleju z kamelii mają pozytywny wpływa nie tylko na naszą skórę na twarzy i ciele, ale również na nasze osłabione włosy (także brwi i rzęsy) – szczególnie te suche, zniszczone, łamiące się i rozjaśniane. Znajdujące się w składzie oleju kameliowego nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), witaminy oraz inne składniki odżywcze sprawiają, że kosmyki na naszej głowie stają się silniejsze, bardziej elastyczne, lśniące i widocznie zdrowsze. Olej kameliowy aplikowany na włosy chroni je przed nadmiernym wypadaniem oraz łamaniem. Wzmacnia je, nawilża i zmiękcza, a dodatkowo sprawia, że są one bardziej podatne na układnie i stylizację. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o tym, że olej kameliowy aplikowany na przesuszoną lub podrażnioną skórę głowy, może ją koić, nawilżać i uspokajać, a dodatkowo wspierać nas w walce z nawracającym, uciążliwym i nieestetycznie wyglądającym łupieżem. Co ciekawe i o czym warto wspomnieć, olej ten wybiera coraz więcej osób, które mają problem z siwieniem. Chroni on bowiem kolor naszych włosów, a ponadto ogranicza ich płowienie, np. od słońca. Jeżeli zatem wybieracie się w najbliższym czasie na wakacje, koniecznie zabierzcie ze sobą ten olejek i wsmarowujcie go we włosy podczas opalania.

Jak aplikować olej z nasion kamelii na włosy?

Możecie to robić na kilka sposobów. Z powodzeniem może on być wykorzystywany do klasycznego olejowania włosów oraz skóry głowy. Możecie go wykorzystać również jako olejek na końcówki, aplikowany na już umyte włosy. Innym sposobem nakładania oleju kameliowego na włosy jest dodanie kilku kropel tego specyfiku do waszej ulubionej maski lub odżywki do włosów. Dzięki takiemu dodatkowi ich działanie będzie jeszcze silniejsze.

Podsumowując, olej kameliowy to substancja o szerokim spectrum zastosowań w kosmetyce. Absolutnie nie dziwi nas fakt, że producenci z branży beauty tak chętnie dodają do swoich produktów ten niesamowity olej, nazywany przez niektórych skarbem Orientu. W końcu jest on remedium na tak wiele urodowych problemów. My, nasza skóra i włosy, już dawno się w nim zakochaliśmy. Teraz czas na Was – koniecznie spróbujcie!

Znacie olejek kameliowy? Korzystacie z niego w swojej łazience?

 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-24
Super pomocna obsługa, zawsze doradza w wyborze towaru
2024-07-22
Szybka wysyłka. Towar zgodny z zamówieniem.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel