darmowa dostawa od 150,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2022-04-19

Olejek rycynowy na włosy, rzęsy, twarz - kosmetyczny hit za kilka złotych

Olejek rycynowy na włosy, rzęsy, twarz - kosmetyczny hit za kilka złotych

Olejek rycynowy to kosmetyczny hit. Jest substancją znaną i docenianą przez ludzi od wielu lat. Ogromna liczba dostępnych na rynku kosmetyków różnego rodzaju sprawiła, że niestety odszedł on nieco do przysłowiowego lamusa. Tymczasem – niesłusznie. Ma on szerokie spectrum zastosowań i kosztuje nie więcej niż kilka złotych. Jeśli chcecie poznać wielopłaszczyznowe zastosowanie tego fenomenalnego oleju, a także dowiedzieć się, jakie kosmetyki w olejem rycynowym są naszymi ulubionymi, koniecznie czytajcie dalej. Śpieszymy z odpowiedzią!

Olej rycynowy – co musisz o nim wiedzieć?

Rozpiętość zastosowań i branż, w których wykorzystuje się olej rycynowy jest zaskakująco szeroka. Mimo iż najbardziej kojarzy nam się on z tym, że jest wykorzystywany w medycynie oraz branży kosmetycznej, okazuje się, że jego fantastyczne właściwości docenił także przemysł chemiczny, spożywczy oraz farmaceutyczny. Z powodzeniem może być wykorzystywany m.in. w pielęgnacji włosów, brwi, paznokci, skóry i innych, ale o tym później - na wstępie wytłumaczmy skąd pochodzi to cudo i jak jest pozyskiwane?

Olejek rycynowy, czy inaczej mówiąc olej rącznikowy, produkowany jest z nasion rącznika pospolitego. Nasiona te poddawane są wyciskaniu na zimno, a w kolejnym kroku gotowane w dodatkiem wody. Ten krok jest niezbędny i producenci absolutnie nie mogą sobie pozwolić na jego pominięcie. W trakcie wygotowywania wody, eliminowana jest trująca substancja, która znajduje się w ziarnach rącznika, czyli rycyna. Jest ona groźna dla naszego zdrowia i życia, stąd tak istotne jest gotowanie wyciśniętych uprzednio ziarenek.

Olej rycynowy na przeczyszczenie

Najbardziej popularne, medyczne zastosowanie oleju rycynowego to zdecydowanie środek na przeczyszczenie. Od dziesiątek lat nasze prababcie, babcie i mamy stosują go jako środek na zaparcia. Ma łagodzić ich objawy, ułatwiać wypróżnianie i przynosić ulgę w niestrawności. Pobudza perystaltykę jelit i sprawia, że ich działanie wraca do pełnej sprawności. Medycyna ludowa wykorzystuje go także jako naturalny lek na bóle głowy, pleców czy brzucha w formie okładów.

Na co działa olejek rycynowy? Zastosowanie i właściwości

Olejek rycynowy ma bogaty wachlarz zastosowań, co jest zasługą tego, że wykazuje właściwości nawilżające, przeciwzapalne i antybakteryjne. Świetnie wpływa na skórę twarzy i ciała, włosy, brwi oraz rzęsy, nawet paznokcie. Co ciekawe jest w stanie niwelować różnego rodzaju problemy skórne: zapalenia mieszków włosowych, rogowacenie naskórka i tak bardzo znienawidzony przez kobiety – trądzik.  

Substancja ta może być aplikowana na naszą skórę i włosy zewnętrznie (poprzez jej wcieranie w intersujące nas obszary ciała), ale także wewnętrznie – doustnie. Regularne spożywanie oleju rycynowego, poza tym, że poprawi pracę naszych jelit:

  • stymuluje wzrost nowych włosów na głowie,
  • pobudza do wzrostu nasze brwi oraz rzęsy,
  • chroni przed stanami zapalnymi,
  • działa nawilżająco na skórę, włosy i paznokcie,
  • wspiera odbudowę płaszcza lipidowego naszej skóry,
  • i wiele innych.

W tym miejscu zaznaczmy, że jeśli jesteście uczulone bądź uczuleni na jakikolwiek za składników aktywnych oleju rycynowego, powinniście absolutnie z niego zrezygnować – zarówno w formie zewnętrznej, jak i doustnej.

PAMIĘTAJ! Kobietom w ciąży oraz kobietom, które karmią swoje dzieci piersią, nie zaleca się korzystania z tej substancji. Jeśli nie macie uczulenia na olej rycynowy, możecie wrócić do jego stosowania dopiero po zakończeniu tzw. ‘drogi mlecznej’.

Olejek rycynowy na rzęsy – jak działa i jak go aplikować?

Długie, podkręcone i ciemne rzęsy widoczne z daleka to marzenie wielu kobiet. W jego spełnieniu pomoże Wam właśnie olejek rycynowy, który możecie traktować jak naturalną (i tanią!) odżywkę do rzęs. Regeneruje je, zagęszcza i wzmacnia. Jeśli nie macie pomysłu w jaki sposób zaaplikować olej na swoje rzęsy – podpowiadamy. Pod bieżącą wodą umyjcie szczoteczkę po skończonym tuszu do rzęs i przy jej pomocy rozprowadźcie olejek, dokładnie w tej sam sposób, jakbyście je malowali.

CIEKAWOSTKA! Kuracja olejkiem rycynowym to świetny pomysł po zdjęciu rzęs przedłużanych metodą 1:1, 1:5 lub podobnie.

Czy olejek rycynowy na brwi to dobry pomysł?

Świetny! Jeśli macie zastrzeżenia do swoich brwi i chcecie je zapuścić, by następnie w odpowiedni sposób je wyregulować, koniecznie wykorzystajcie w tym celu olejek rycynowy, czy jak kto woli olejek rącznikowy. Najważniejsza w zapuszczaniu brwi jest regularność, dlatego pamiętajcie, by systematycznie, każdego dnia wieczorem, wcierać we włoski olejek rycynowy, a po jakimś czasie zauważycie, że zaczną one rosnąć jak szalone. Jeśli nie wiecie jaki olejek wybrać – serdecznie polecamy Wam zainteresować się tym marki Nature Queen. To nasz faworyt, jeśli chodzi o olejki rycynowe dostępne na rynku. W przeciwieństwie do olejków, które kupicie w aptekach, został on wyposażony w wygodną pompkę, co - jeśli korzystacie z niego w celach kosmetycznych – ekstremalnie ułatwia wydobycie go z buteleczki i aplikację.

Olejek rycynowy na włosy – tak czy nie?

TAK! To właśnie ze swojego genialnego działania na włosy olejek rycynowy jest najbardziej znany. Nacierając nim skórę głowy i wykonując regularny masaż, pobudzamy cebulki włosów do wzrostu, wzmacniamy je i chronimy przed wypadaniem, a nawet – z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy – zabezpieczamy się przed łupieżem. Kosmyki, o które dbamy z pomocą oleju rycynowego są nawilżone, lśniące, miękkie i co ciekawe – dużo szybciej rosną.

WAŻNE!  Nie polecamy nakładania oleju rycynowego na włosy blondynkom, które uwielbiają swój naturalny, jasny kolor – olej rycynowy może przyciemniać włosy.

Z racji tego, że olej jest mocno gęstym składnikiem i ciężko zmyć go z włosów, kiedy został nałożony solo – polecamy Wam aplikować go w połączeniu z ulubioną odżywką lub maską. Wystarczy, że dodacie do niej kilka kropel olejku a następnie rozprowadzicie na długości włosów. Jeśli nie lubicie kosmetyków DIY – z myślą o Was powstały gotowe kosmetyki do włosów z dodatkiem olejku rycynowego. Są to na przykład:

Wszystkie wymienione odżywki zostały wzbogacone o olej rycynowy, dlatego jeśli ta forma jego występowania w Waszej pielęgnacji jest dla Was wygodniejsza – koniecznie je przetestujcie. Działają cuda – gwarantujemy!

Czy można nakładać olejek rycynowy na twarz?

Można, jednak pamiętajcie, że jest to gęsty, solidny olej, który może zapychać. Jeśli nie zauważycie u siebie tego problemu – śmiało aplikujcie. Jego wspaniałe, nawilżające właściwości docenią wszystkie kobiety, których cera jest sucha i odwodniona. Jako że wykazuje on także działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, możecie nakładać go na skóry mocno problematyczne:

  • wspiera gojenie się oparzeń słonecznych,
  • jest nieoceniony w infekcjach grzybiczych,
  • przydaje się w infekcjach drożdżakowych,
  • może być aplikowany na kurzajki,
  • to hit w walce z trądzikiem.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że olejek pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego poprawia także jędrność skóry i jej elastyczność, pobudza produkcję kolagenu w skórze, chroniąc ją tym samym przed tworzeniem się nowych zmarszczek mimicznych. Dodatkowo sprawia on, że zmarszczki, kurze łapki i bruzdy, które już niestety mamy na swojej twarzy, stają się zdecydowanie mniej widoczne

Olejek rycynowy w pielęgnacji całego ciała

Olejek rycynowy fantastycznie sprawdza się podczas masażu blizn i miejsc z rozstępami, nawilża te już istniejące i chroni przed tworzeniem się nowych. Dzięki temu, że wykazuje właściwości nawilżające, o czym już niejednokrotnie wspominaliśmy, możecie go wsmarowywać w pękające dłonie, pięty, łokcie i kolana. Regularne aplikowanie go na te newralgiczne, mocno przesuszające się miejsca na naszym ciele sprawi, że ich kondycja ulegnie poprawie – i to na stałe!

PAMIĘTAJ! Jeśli nie lubisz uczucia tłustej warstwy na swojej skórze, a mimo to nie chcesz rezygnować z oleju rycynowego w pielęgnacji ciała, koniecznie zdecyduj się na kremy i balsamy, których skład został wzbogacony właśnie o olej rycynowy. Takie produkty to na przykład regenerujący krem do rąk Bielenda Eco Nature lub kwasowy krem do stóp marki Perfecta.

Demakijaż olejkiem rycynowym – czy to w ogóle możliwe?

Okazuje się, że tak. Ten produkt świetnie usuwa z naszej twarzy nadmiar sebum, silikony, resztki makijażu. Jeśli zastanawiacie się na oczyszczaniem skóry olejami, ale nie wiecie od jakiego oleju zacząć – olej rycynowy będzie strzałem w dziesiątkę. Więcej o metodzie OCM pisaliśmy jakiś czas temu na naszym blogu. Koniecznie zajrzyjcie TUTAJ!

Olejek rycynowy w pielęgnacji paznokci

Okazuje się, że wymienione do tej pory zastosowania oleju rycynowego to wciąż nie wszystko. Bardzo dobrze wpływa on także na stan naszych paznokci. Jeśli borykacie się z problemem rozdwajających się paznokci, które ciężko zapuścić, ponieważ wciąż się rozdwajają, kruszą, łamią i są cienkie jak kartka papieru – wmasujcie w nie olejek a następnie na około godzinę włóżcie rękawiczki. W tym czasie obejrzyjcie ulubiony serial bądź film. Powtarzajcie ten zabieg co kilka dni, kiedy tylko macie na to czas. Już po kilku tygodniach zauważycie, że płytka Waszych paznokci jest zdecydowanie twardsza, zdrowsza, a one same wyglądają po prostu dużo lepiej!

Podsumowując, olej rycynowy to kosmetyk, dzięki któremu pozbędziecie się mnóstwa urodowych problemów. Koniecznie zaopatrzcie się w jedną buteleczkę i zawsze miejcie ją w domu, ponieważ kosztuje grosze, a potrafi dokonać rzeczy wartych milionów. Oczywiście stosując go w codziennej pielęgnacji miejcie na uwadze, że tak samo jak z każdym innym kosmetykiem, z tym olejem również, należ zachować umiar - zarówno w ilości aplikowanego produktu, jak i częstotliwości tych aplikacji.  

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-25
Wszystko zgodne z ofera
2024-07-24
Super pomocna obsługa, zawsze doradza w wyborze towaru
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel