darmowa dostawa od 200,00 zł
14 dni na zwrot
Wysyłka w 1-2 dni
2023-03-20

Podkład pod olejowanie włosów. Co nałożyć pod olej?

Podkład pod olejowanie włosów. Co nałożyć pod olej?

Olejowanie włosów to zabieg, który jest niesamowicie popularny. Grono jego zwolenniczek nieustannie się powiększa. Regularne olejowanie włosów sprawia, że stają się one nie tylko gładkie i odżywione, ale także – a może przede wszystkim – zdrowe. Ponadto olejowanie włosów przyczynia się do tego, że odzyskują one swój naturalny - utracony przez prostowanie, kręcenie i agresywne, przesuszające je kosmetyki - blask. Jak sprawić, aby efekty olejowania włosów były jeszcze lepsze? Mamy na to sposób – podkład pod olejowanie. Za podkład pod olejowanie może posłużyć Wam żel aloesowy, odżywka do włosów, ale nie tylko. Jeżeli ten temat wydaje się dla Was interesujący, chcecie olejować włosy na podkład, ale nie macie zielonego pojęcia jaki podkład pod olejowanie wykorzystać, koniecznie zostańcie z nami do końca. Z chęcią Wam podpowiemy! Owocnej lektury!

Dlaczego warto stosować podkład pod olej?

Olej, który aplikujemy na włosy podczas olejowania, jest emolientem. Emolienty mają to do siebie, że są w stanie zabezpieczać włosy przed odparowywaniem z nich wody. Mają one zdolność do zatrzymywania wilgoci we wnętrzu włosa. Aplikowanie na włosy pokładu pod olejowanie sprawia, że:

  • włosy otrzymują dodatkową dawkę nawilżenia,
  • włosy są bardziej odżywione,
  • działanie oleju jest spotęgowane,
  • olej wnika we włosy szybciej oraz głębiej,
  • efekty olejowania są lepsze.

Stosując podkład pod olej, włosy w pierwszej kolejności otrzymują solidną dawkę nawilżenia pochodzącego właśnie z niego, a następnie dostają one ogrom substancji odżywczych, których źródłem jest wcierany we włosy olej. Oczywiście, aplikowanie podkładu pod olejowanie włosów to nie konieczność. Jeżeli jednak z jakiegokolwiek powodu nie byliście zadowoleni z olejowania włosów bez podkładu lub takie olejowanie nie przynosiło w Waszym przypadku efektów, na które liczyliście, warto spróbować nieco urozmaicić tę metodę.

Ciekawostka! Jeżeli do tej pory rezygnowaliście z olejowania, ponieważ nie potrafiliście po nim w 100% usunąć z włosów oleju i nawet po myciu Wasza fryzura prezentowała się mocno średnio, koniecznie zaaplikujcie na włosy podkład pod olejowanie, który ułatwi Wam zmycie oleju.

Jak olejować włosy na podkład?

Olejowanie włosów na podkład jest wbrew pozorom banalnie proste. Poniżej wyjaśniamy Wam krok po kroku jak to zrobić?

Krok 1:  Rozczeszcie włosy i przygotujecie wybrany podkład, który zamierzacie aplikować na włosy przed olejem.

Krok 2:  Zaaplikujcie podkład pod olej na całe włosy – w zależności od rodzaju podkładu możecie wetrzeć go w kosmyki lub po prostu je spryskać.

Krok 3:  Zaaplikujcie olej, który odpowiada Waszym włosom. Do olejowania włosów możecie wybrać olej arganowy, olej jojoba, olej NEEM, olej z czarnuszki, olej ze słodkich migdałów, olej Inca Inchi i wiele innych. O większości z tych olejów pisaliśmy na naszym blogu. Koniecznie na niego zajrzyjcie (TUTAJ). Oczywiście pamiętajcie, że olej musi być dopasowany do potrzeb Waszych włosów. Inny olej wybiorą posiadaczki włosów niskoporowatych, inny natomiast te, których włosy cechują się wysoką porowatością. Olej zostawcie na głowie na co najmniej pół godziny.

Krok 4:  Po upływie określonego czasu umyjcie włosy jak zawsze przy pomocy delikatnego szamponu.

Nawilżający podkład pod olejowanie – jaki wybrać?

Olejowanie włosów na podkład to zabieg dedykowany osobom z różnego rodzaju włosami: wysokoporowatymi, średnioporowatymi i niskoporowatymi. Najlepsze i najbardziej zauważalne efekty jego regularnego wykonywania zauważą jednak osoby, których włosy są suche, zniszczone, kruche. Co aplikować na włosy jako podkład przed olejowaniem. Oto nasze propozycje. Bardzo możliwe, że większość z nich macie w zakamarkach swojego domu lub mieszkania!

Żel aloesowy jako podkład pod olejowanie. Aloes, poza tym, że działa silnie nawilżająco, działa także kojąco i odżywczo. Możecie zaaplikować go na włosy bezpośrednio – wcierając – lub rozcieńczyć go z wodą w proporcji jeden do jeden i tak przygotowaną mieszanką spryskać swoje włosy. Więcej o stosowaniu aloesu na włosy pisaliśmy TUTAJ – koniecznie zajrzyjcie.

Jaki żel aloesowy wybrać? Oto nasi ulubieńcy:

1.      REVERS INelia Wielofunkcyjny Żel do twarzy i ciała 99% Soothing Aloe Vera

2.      Żel wielofunkcyjny Holika Holika Aloe 99%

3.      Żel aloesowy 99% The SAEM Jeju Fresh Aloe Soothing Gel

Kwas hialuronowy pod olej

Kwas hialuronowy to nawilżający TOP od the TOP. Poza tym, że działa silnie regenerująco i odżywczo, wypełnia także ubytki w łodydze włosa. Stosowanie kwasu hialuronowego jako podkładu pod olejowanie włosów może być dobrym pomysłem dla osób, które borykają się z przesuszeniem skóry głowy oraz z przesuszeniem samych włosów. Dzięki temu, że ma on właściwości ujędrniające, wzmacnia włosy i zapobiega ich łamliwości.

Sprawdź: KWAS HIALURONOWY W KOSMETYKACH NA TWARZ – JAKIE MA WŁAŚCIWOŚCI?

Miód i woda – mieszanka, którą pokochają Wasze włosy

Nasza kolejna propozycja to mieszanka wody z odrobiną miodu oraz cukru. Polecamy Wam w jednej szklance wody dokładnie rozpuścić łyżkę miodu oraz łyżeczkę cukru, a następnie tak przygotowaną mieszanką spryskać (przy pomocy buteleczki z atomizerem) włosy na całej długości. Miód, dzięki temu, że jest pełen witamin oraz minerałów, świetnie sprawdza się w roli podkładu pod olej. Ma on działanie nabłyszczające, wygładzające, silnie regenerujące.

Hydrolat – idealny podkład pod olejowanie?

Hydrolat to woda kwiatowa, woda ziołowa lub woda roślinna, która może stanowić idealną bazę pod olejowanie włosów, ponieważ jej właściwości ułatwiają wchłanianie oleju i sprawiają, że włosy są jeszcze bardziej nawilżone i odżywione. Hydrolat jako baza pod olejowanie włosów ma wiele zalet.

  • Przede wszystkim zawiera on mnóstwo składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały i antyoksydanty, które wpływają pozytywnie na kondycję włosów.
  • Hydrolat zaaplikowany pod olej sprawia, że włosy lepiej chłoną olej i znajdujące się w nim składniki odżywcze. Włosy po takim zabiegu stają się bardziej elastyczne, miękkie i błyszczące.
  • Ponadto, hydrolat ma właściwości łagodzące i nawilżające. Chroni włosy przed przesuszeniem i ogranicza ich łamliwość.
  • Stosowany jako baza pod olejowanie włosów pozwala na odbudowę i wzmocnienie włosów, a także przeciwdziała ich wypadaniu.

Jaki hydrolat pod olejowanie wybrać? Świetnie sprawdzi się hydrolat różany, hydrolat rozmarynowy, hydrolat aloesowy, hydrolat z czystka lub polecany posiadaczkom włosów blond hydrolat rumiankowy.

Odżywka do włosów jako podkład pod olejowanie – czy to dobry pomysł?

Świetny! Odżywka do włosów może stanowić idealną bazę pod olej, ponieważ jej właściwości ułatwiają jego wchłanianie i sprawiają, że włosy po takim zabiegu są jeszcze bardziej nawilżone i odżywione. Dzięki temu, że odżywka pozwala na wchłanianie oleju w głębokie warstwy włosów, są one po takim zabiegu bardziej elastyczne, miękkie i błyszczące. Jaką odżywkę pod olej wybrać? Przy wyborze odżywki do włosów jako bazy pod olejowanie warto zwrócić uwagę na skład produktu. Dobrze jest wybierać odżywki bogate w składniki odżywcze, takie jak proteiny, witaminy i minerały, które wpływają na kondycję włosów. W przypadku włosów suchych warto szukać odżywek zawierających składniki nawilżające i łagodzące, np. aloes, miód, glicerynę lub panthenol.

Sprawdźcie: Gliceryna w kosmetykach. Wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Żel z siemienia lnianego – naturalna baza pod olej

Żel z siemienia lnianego to naturalny i skuteczny kosmetyk, który może być wykorzystany jako baza pod olejowanie włosów. Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3, które mają korzystny wpływ na kondycję zarówno naszej skóry, jak i właśnie włosów. Ponadto, żel z siemienia lnianego ma w swoim składzie również - pomagające wzmocnić włosy i zapobiegające ich wypadaniu – lignany. Jak przygotować taki żel? To banalnie proste. Wystarczy 2-3 łyżki siemienia lnianego zalać około dwoma szklankami wody, a następnie zagotować. Gotujemy powoli, na małym ogniu, aż woda zgęstnieje i utworzy się żel. Wystudzony żel z siemienia lnianego to fantastyczna baza pod olejowanie włosów. Tworzy on na włosach ochronną warstwę i sprawia, że olejowanie staje się jeszcze bardziej skuteczne. Włosy po olejowaniu na żel z siemienia lnianego są lepiej nawilżone, miękkie, pełne blasku, gładkie i solidnie odżywione.

Sprawdź: SIEMIĘ LNIANE NA WŁOSY – WŁAŚCIWOŚCI, DOMOWE SPOSOBY I POLECANE KOSMETYKI

Czy krem nawilżający sprawdzi się jako baza pod olejowanie włosów?

Tak. Mimo, że krem nawilżający to kosmetyk, który zwykle kojarzy się nam z pielęgnacją naszej cery, a nie włosów – okazuje się, że w roli bazy pod olejowanie włosów sprawdzi się on równie dobrze. Kluczem do jego skuteczności jest jednak jego skład. Najlepszym wyborem będą kremy o dobrym składzie, szczególnie te naturalne, wolne od szkodliwych substancji chemicznych, tj. silikonów i parabenów. Jako podkład pod olejowanie warto wybrać nawilżający krem o lekkiej konsystencji. Taki krem zapewni włosom dodatkową ochronę, a olejowanie stanie się jeszcze skuteczniejsze.

Nawilżająca mgiełka do włosów

Gotowa, nawilżająca mgiełka do włosów to również genialny kosmetyk, który fenomenalnie sprawdzi się w roli podkładu pod olejowanie. Jeśli macie takową w zakamarkach swojej łazienki, koniecznie ją przetestujcie. Nasze TOP3 ulubione, nawilżające mgiełki, które świetnie sprawdzą się aplikowane na włosy przed olejem to:

1. Mgiełka do włosów nawilżająco ochronna z wyciągiem bursztynu i filtrami UV Jantar Farmona

2. Mgiełka do włosów Summer Protect Anwen

3. Mgiełka nawilżająca do twarzy, ciała i włosów Earth Marine Water Floslek MistLove

Podkład pod olejowanie obciąża włosy – tak czy nie?

Odpowiednio dopasowany do potrzeb włosów podkład, który będzie dobrej jakości, nie tylko nie przeciąży Waszych włosów, ale przyczyni się do poprawy ich kondycji. Będą piękniejsze, bardziej odżywione, lśniące i przede wszystkim ZDROWE. Ważne jest jednak, aby nie aplikować zarówno podkładu, jak i oleju na sam skalp. Pamiętajcie również o bardzo starannym zmyciu z głowy i włosów podkładu pod olejowanie oraz oleju. Jeśli zostawicie je na włosach, ponieważ umyjecie je szybko i pobieżnie, Wasza fryzura straci objętość. Będzie prezentowała się nieświeżo i mało estetycznie, a nie na tym Wam i nam zależy. Dokładne mycie włosów to jest to!

Podsumowanie – czy warto olejować włosy na podkład?

Zdecydowanie tak. Olejowanie na podkład jest zabiegiem prostym, który każda z Was może wykonać bez wychodzenia z własnej łazienki. Zabieg tej jest stosunkowo niedrogi, a efekty jakie zauważycie na włosach po jego wykonaniu, przejdą Wasze najśmielsze oczekiwania. Są genialne!  

Polecane

pixelpixel