Woda brzozowa na włosy i skórę – jak ją stosować, jakie ma właściwości i jakie kosmetyki z wodą brzozową warto przetestować?
Woda brzozowa to naturalna - bogata w witaminy, minerały i antyoksydanty - substancja o fenomenalnym wpływie na kondycję naszej skóry oraz naszych włosów. Woda ta już od dawien dawna stosowana była w medycynie ludowej i to właśnie tam zyskała ona swoją sławę. Niedawno jednak okazało się, że właściwości lecznicze to nie wszystko co potrafi woda brzozowa. Ma ona także mnóstwo cennych dla naszej cery i włosów prourodowych właściwości. Woda brzozowa dzięki swoim fantastycznym właściwościom pomaga zmniejszyć zaczerwienienia skóry, zredukować trądzik oraz nawilżyć cerę. Ponadto działa ona regenerująco i odżywczo na nasze włosy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wpływie wody brzozowej na włosy i skórę, koniecznie zostańcie z nami do końca tego artykułu. Wszystko dokładnie w nim wyjaśniamy!
Woda brzozowa na włosy i skórę – co to jest i czym różni się ona od soku z brzozy?
Woda brzozowa to substancja kosmetyczna, w skład której wchodzi czysty sok z brzozy oraz alkohol etylowy. I choć często mówi się, że sok z brzozy i woda z brzozy / woda brzozowa to to samo – absolutnie tak nie jest. Czysty sok z brzozy to ciecz, która nie ma w swoim składzie konserwantów. Psuje się i w przeciągu kilku dni kwaśnieje, przez co w efekcie nie nadaje się do użytku. Aby jednak móc z niego korzystać i jak najdłużej czerpać profity z genialnych prozdrowotnych i prourodowych właściwości soku z brzozy, zaczęto do niego dodawać alkohol, który przedłuża jego trwałość. W ten właśnie sposób stworzono roztwór, czyli wodę brzozową, tak chętnie stosowaną przez nas jako tonik do twarzy lub pobudzającą wzrost włosów wcierkę do skóry głowy.
Podstawowe informacje nt. wody brzozowej
Woda brzozowa to cechująca się genialnymi, prozdrowotnymi właściwościami substancja o działaniu:
- antybakteryjnym,
- antywirusowym,
- przeciwzapalnym,
- moczopędnym,
- przeciwgrzybiczym.
Skład wody brzozowej
Woda brzozowa to źródło wielu cennych dla naszej urody składników odżywczych i mikroelementów. Jest to kopalnia:
- witamin z grupy B,
- witaminy C, o której kosmetycznych właściwościach pisaliśmy w TYM ARTYKULE,
- kwasu jabłkowego,
- kwasu salicylowego, o którym przeczytacie więcej w artykule „Kwas salicylowy na twarz – jak stosować, gdzie kupić i jakie cery docenią jego właściwości?”,
- kwasu foliowego,
- kwasu cytrynowego,
- minerałów takich jak żelazo, cynk, potas, wapń i inne,
- garbników, aminokwasów, fitosteroli, flawonoidów i nie tylko.
Jak działa woda brzozowa na włosy? Właściwości wody brzozowej
Woda z brzozy ma fantastyczny wpływ na kondycję niesfornych, trudnych do ujarzmienia włosów. Poza tym, że aplikowana na skalp sprzyja ich wzrostowi i wzmacnia znajdujące się w skórze głowy cebulki, pomaga także pozbyć się nawracającego łupieżu i ogranicza problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Jeśli zatem borykacie się z jednym lub drugim problemem, koniecznie zastanówcie się nad włączeniem wody brzozowej do pielęgnacji swoich włosów.
Kto jeszcze powinien zainteresować się wodą z brzozy w pielęgnacji fryzury? Substancję tę poleca się wszystkim, których włosy nadmiernie się przetłuszczają. Dzięki znajdującemu się w wodzie brzozowej kwasowi salicylowemu, raz na zawsze zapomnicie o tłustych, oklapniętych i pozbawionych energii włosach. Skóra głowy będzie bardziej oczyszczona i odświeżona, a problem z łojotokiem skóry głowy odejdzie w zapomnienie.
Woda brzozowa do włosów? Wykorzystaj ją jako wcierkę na skórę głowy
Jak stosować wodę brzozową na włosy? Polecamy Wam aplikować ją na skalp w formie wcierki na porost włosów. Przelejcie wodę brzozową do butelki z atomizerem (jej nałożenie na głowę będzie wówczas łatwiejsze) i zaaplikujcie na umyte uprzednio włosy. Wmasujcie ją delikatnie opuszkami palców lub masażerem do głowy typu grabki, a następnie przejdźcie do suszenia i stylizacji bądź zostawcie włosy do samodzielnego wyschnięcia. Wcierki z wody brzozowej nie spłukujcie. Aplikujcie ją na skalp raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Gwarantujemy, że po dłuższym czasie stosowanie wcierki z brzozy zauważycie, że działa ona wzmacniająco, Waszych włosów jest więcej, są silniejsze, szybciej rosną, mniej wypadają i zdecydowanie wolniej się przetłuszczają. Naszym zdaniem warto spróbować, ponieważ efekty są zachwycające!
Jakie włosy polubią mieszankę soku z brzozy i alkoholu?
To świetna propozycja dla:
- włosów normalnych,
- włosów z tendencją do wypadania.
Roztwór soku brzozowego sprawdzi się także w pielęgnacji włosów osłabionych i ze skłonnościami do nadmiernego przetłuszczania się.
Kosmetyki do pielęgnacji włosów z wodą brzozową, na które musicie zwrócić uwagę
Jeżeli jesteście ciekawi, w jaki sposób woda brzozowa wpłynie na kondycję Waszych włosów, ale nie jesteście fanami wcierek, koniecznie przetestujcie następujące kosmetyki do włosów z wyciągiem z brzozy w składzie. Oto one:
- Żelowa Baza do Włosów Trust my Sister
- Szampon przeciwłupieżowy z Cynkiem i Dziegciem Brzozowym Green Pharmacy
- Tradycyjny Szampon przeciwłupieżowy z wyciągiem z Dziegciu Bio Pharma Laboratory
Woda brzozowa w pielęgnacji twarzy
Woda brzozowa to bardzo popularny, naturalny kosmetyk, który stosowany na twarz może przynieść Waszej cerze wiele korzyści. Ma ona właściwości oczyszczające, przeciwzapalne i odświeżające. W jej składzie znajdziecie sporą ilość naturalnych antyoksydantów, dzięki którym może ona działać przeciwstarzeniowo i chronić skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że woda brzozowa pomaga regulować wydzielanie sebum, za co pokochają ją skóry tłuste i mieszane. Regularne stosowanie wody brzozowej na twarz w formie toniku przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji skóry.
Jaka cera polubi wodę brzozową?
- Tłusta i mieszana. Woda z brzozy, jak wspominaliśmy wyżej, pozwala pozbyć się problemu z nadprodukcją sebum.
- Dojrzała. Woda brzozowa to antidotum na problemy skóry z pierwszymi oznakami starzenia.
- Trądzikowa. Woda brzozowa domyka otwarte pory i chroni je przed zapychaniem oraz tworzeniem się na twarzy nowych niedoskonałości
- Z przebarwieniami. Woda z brzozy działa rozjaśniająco. Niweluje widoczność plam, blizn oraz przebarwień.
Jak aplikować wodę brzozową na twarz?
Wodę brzozową stosujemy w pielęgnacji twarzy zamiast toniku – po dokładnym oczyszczeniu cery, a przed zaaplikowaniem na nią serum do twarzy oraz kremu nawilżającego. Możecie aplikować ją zarówno podczas porannej, jak i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej – nie będzie ona miała absolutnie żadnego wpływu na trwałość Waszego makijażu. Możecie nanosić ją na twarz przy pomocy płatków kosmetycznych lub po prostu własnych dłoni. Wybór należy do Was – postawcie na tę formę aplikacji, która jest dla Was zwyczajnie wygodniejsza.
Kosmetyki do twarzy z wodą brzozową – koniecznie je przetestujcie
Jeśli macie już swój ulubiony tonik do twarzy i nie chcecie zamieniać go na wodę brzozową, włączcie ją do pielęgnacji swojej cery w formie gotowych kosmetyków, które mają ją w swoim składzie INCI. Nasze ulubione produkty drogeryjne, dostępne notabene w ofercie internetowej drogerii Strefa Urody, to:
- Łagodna Emulsja Oczyszczająca do Cery Atopowej Nacomi Next LvL Dermo Face Cleansing Lotion
- Serum do twarzy kwas glikolowy 10% NACOMI Next Level
Zarówno jeden jak i drugi produkt to propozycja marki Nacomi. My już pokochaliśmy ich działanie, teraz czas na Was!
Czy warto włączyć wodę brzozową do pielęgnacji twarzy i włosów?
Zdecydowanie tak! Woda brzozowa to ziołowy eliksir o wielu właściwościach prozdrowotnych i pielęgnacyjnych. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Ma w swoim składzie naturalne kwasy owocowe, które złuszczają martwy naskórek, dogłębnie oczyszczają pory i redukują trądzik. Wodę brzozową można stosować zarówno do twarzy, jak i włosów. W przypadku skóry, woda ta wzmacnia jej naturalną barierę ochronną i zapobiega utracie wilgoci, dzięki czemu skóra staje się bardziej miękka, gładka i nawilżona. W przypadku włosów, woda brzozowa przyspiesza wzrost i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu, a ponadto wzmacnia włosy, nadając im zdrowy blask i zwiększając ich elastyczność. Jeśli więc wciąż macie wątpliwości, czy warto włączyć wodę brzozową do codziennej pielęgnacji skóry i włosów, jak najszybciej je porzućcie. Odpowiedź jest tylko jedna – warto!